Trwa ładowanie...

Tęcza spłonęła po raz kolejny!

Napastnicy nie pozwolili jej gasić! Strażaków obrzucono kamieniami! [WIDEO]

Tęcza spłonęła po raz kolejny!
d16hbrf
d16hbrf

Narodowcy, którzy przyjechali dziś do Warszawy, podpalili Tęczę na pl. Zbawiciela. Mało tego, nie dopuścli chcących ją ugasić. Kpt. Artur Laudy z Państwowej Straży Pożarnej informuje w TVN24, że strażacy usiłowali gasić pożar tęczy. - Zostali obrzuceni kamieniami i flarami.

Mimo że ratusz podjął już decyzję o rozwiązaniu marszu i manifestacja jest nielegalna, uczestnicy nie mają zamiaru przerwać zamieszek. Jest już siedmiu rannych policjantów, funkcjonariusze użyli gazu.

Mimo nielegalności Marszu, setki jego uczestnicy wciąż idą naprzód. Opiekują się nimi liczne kordony policji, które są wciąż obrzucane petardami i kamieniami. Organizatorzy manifestacji nie mają zamiaru jej przerwać. Spora część, szczególnie młodych ludzi, przyszła na marsz w kominiarkach. Wcześniej,* już nawet koło 15.30 uczestnicy próbowali sprowokować policjantów rzucając w nich kamieniami i petardami.* Wyrywano drzewa rosnące przy ulicach, dewastowano kosze na śmieci, spalono samochód, niszczono właściwie co popadnie.

d16hbrf

Race i kamienie poleciały też na ambasadę Rosji. Zapaliła się budka policyjna, umiejscowiona w pobliży ambasady. Zamaskowani bandyci w kominiarkach zaatakowali też dwukrotnie skłoty..

"Każdy kto brał udział w dzisiejszym Marszu Niepodległości, jest odpowiedzialny za atak na domy w których mieszkają m.in. rodziny po eksmisjach, osoby starsze, niepełnosprawne i wszystkie, których nie stać na czynsz"- napisali w emocjonalnym oświadczeniu członkowie Kolektywu Syrena działającego przy ul. Wilczej.* *

Marsz zorganizowany został przez Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości" we współpracy z Młodzieżą Wszechpolską i Obozem Narodowo-Radykalnym.

Zatrzymano już ponad 30 osób. Zobaczcie wideo! *(Wideo: Użytkownik Update/Youtube) *

Tęcza kończy się palić. Film pochodzi z profilu gazetapl w serwisie YT

A oto film podesłany nam przez naszego czytelnika, Filipa Chochóła.(Youtube.com/ Filip Chochół)

d16hbrf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16hbrf