Trwa ładowanie...

Tęcza w New York Timesie

Co o kontrowersyjnej warszawskiej instalacji pisze amerykański dziennik?

Tęcza w New York Timesie
d1ekkhv
d1ekkhv

Tęcza szybko zmieniła się w olbrzymi test Rorschacha dla mieszkańców - pisze New York Times o warszawskiej instalacji przy placu Zbawiciela. Praca Julity Wójcik, która w swoim założeniu miała być pozbawiona wszelkiego przekazu politycznego,* stała się częścią wojny wokół homoseksualizmu, która toczy się w jednym z najbardziej katolickich krajów Europy*, zauważa amerykański dziennik.

New York Times poświęca warszawskiej tęczy obszerny artykuł. Pisze o jej historii, kontrowersjach, pożarach, ale także jest punktem wyjścia do dyskusji nad homofobią Polaków. Nie zapomniano także o niedawnej wypowiedzi Lecha Wałęsy, że geje i lesbijki w Sejmie powinni siadać w ostatnich rzędach, za murem.

Miasto się rozwija, potrzebuje nowych symboli - mówi Joanna Rajkowska, która stworzyła palmę na rondzie de Gaulle'a. Tej instalacji artystycznej New York Times także poświęca trochę uwagi. Tęcza jest pewnego rodzaju świadectwem - mówi Marcin Malenczyk, właściciel Cafe Karmy działającej przy placu Zbawiciela - to dobrze, że miała swojego przygody.

Zobaczcie, co jeszcze pisze o tęczy New York Times .

d1ekkhv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ekkhv