Trwa ładowanie...
dhxufk1

The Guardian wybrał: Powiśle wśród najfajniejszych dzielnic w Europie

"Kiedyś było to miejsce rowerzystów i samotnych rybaków. Dziś każdego lata trwa tu karnawał". The Guardian umieścił Powiśle na liście najfajniejszych dzielnic w Europie. Brytyjczycy docenili je zwłaszcza za Bulwary nad Wisłą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powiśle świeci przykładem
Powiśle świeci przykładem (Getty Images)
dhxufk1

Powiśle znalazło się na 6. miejscu w rankingu obok takich dzielnic jak: El Cabanyal w Walencji, Neukölln w Berlinie, czy Ostiense w Rzymie.
Brytyjczycy docenili Śródmieście za Bulwary nad Wisłą. Zaznaczają, że kiedyś było to miejsce rowerzystów i rybaków - dziś tętni życiem, jakby całe lato trwał tu karnawał. Dziennikarze polecają pójść na kraftowe piwo do przycumowanych do brzegu barek. A jeśli ktoś zgłodnieje, koniecznie musi zjeść pierogi i zupę pho. Warszawa została niedawno wybrana jednym z najbardziej "vegan-friendly" miast na świecie.

- Czas porzucić uprzedzenia, że Warszawa jest szara i zimna, ponieważ przez większość roku jest tu naprawdę zielono i ciepło - czytamy na stronie Guardiana.

Brytyjczycy zaznaczają także, że Powiśle było areną walk podczas Powstania Warszawskiego i z dumą nosi blizny po tamtych wydarzeniach. Dziś jest to zupełnie inna dzielnica. Swój koloryt zawdzięcza ludziom, którzy jeżdżą na rolkach, rowerze, grają w siatkówkę plażową, słuchają muzyki na żywo i tańczą do białego rana.

dhxufk1

Zobacz także: Wyjeżdżasz na ferie? Uważaj. Oferta biura to za mało

Musisz to zobaczyć

Będąc na Powiślu trzeba odwiedzić Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarze polecają zobaczyć ogrody na dachu skąd roztacza się piękny widok na Warszawę. Rodziny z dziećmi z pewnością spędzą wiele godzin w sąsiadującym z biblioteką Centrum Nauki Kopernik. Kolejnym ważnym punktem na mapie Powiśla jest nowo otwarta Elektrownia, gdzie znajdziemy sklepy i restauracje w otoczeniu 20-wiecznej industrialnej architektury.

dhxufk1

Podziel się opinią

Share
dhxufk1
dhxufk1