Trwa ładowanie...

To był wtedy hit: pierwszy McDonald's w Warszawie!

Zdjęcia z otwarcia pierwszej kalifornijskiej restauracji-sieciówki!

To był wtedy hit: pierwszy McDonald's w Warszawie!
d3eghtb
d3eghtb

Sieć barów szybkiej obsługi McDonald's ma obecnie blisko 300 lokali w całej Polsce i pracuje w nich ponad 16 tys. pracowników. To już nic nowego, przyzwyczailiśmy się do nich. Mało tego, minęła już moda na ten typ jedzenia (fast food)
, a coraz większą popularnością cieszy się coś zupełnie przeciwnego - wege slow food.

Jednak na początku lat 90. to był prawdziwy hit. McDonald's znany był tylko z amerykańskich filmów. Kojarzył się z bogatą Ameryką. Nic więc dziwnego, że otwarcie pierwszej restauracji typu fast food w stylu amerykańskim było dużym wydarzeniem.

Lokal stanął na rogu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, a jego koszt budowy wynosił aż 1 mln dolarów! Dokładnie 17 czerwca 1992 roku warszawiacy zjawili się tłumnie, by spróbować bułki z kotletem w środku. Tego dnia 45 tysięcy warszawiaków dokonało 13304 zamówień. Zjawili się w eleganckich strojach, a niektórzy przyszli wręcz w garniturach!

Choć niektórym czytelnikom (tym młodszym) może to wydać się dziwne, to jednak muszą wiedzieć, że po tylu latach szarej, biednej i socjalistycznej rzeczywistości, otwarcie takiej restauracji było jednym, z pierwszych dowodów na to, że coś się może w Polsce zmienia na lepsze.

d3eghtb

Wśród gości znaleźli się m.in. Kazimierz Górski, Jacek Kuroń i Agnieszka Osiecka. Zobaczcie zdjęcia!

d3eghtb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eghtb