Trwa ładowanie...
d3ily7b

To jest mapa! Tarchomin oczami mieszkańców

Każdy może ją otrzymać. Podpowiadamy jak to zrobić
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To jest mapa! Tarchomin oczami mieszkańców
d3ily7b

Białołęcki Ośrodek Kultury, Spółdzielnia "Krajobraz" oraz Fundacja "Stocznia" wspólnie przygotowały mapę, która pokazuje*Tarchomin... oczami mieszkańców. Opisano na niej najciekawsze - zdaniem twórców - miejsca do odwiedzenia. Jest więc na niej i sklep "U Dziadka", i zwykły kebab, i ładna polana. *

Mapa jest efektem prac stoiska, które wiosną krążyło po Tarchominie. Każdy, kto je odwiedził, mógł zaproponować własne miejsce. Wspólnie uzbierano ponad 70 punktów wskazanych i opisanych ciekawie przez mieszkańców. Z mapy dowiemy się m.in. gdzie stoją słynne "Jedynki" czyli bloki, od których rozpoczyna się Tarchomin, gdzie na osiedlu dostaniemy najlepsze słodycze lub gdzie znajdują się stadniny małych koni. Dowiemy się także, co stało kiedyś w danym miejscu oraz co mogłoby - zdaniem mieszkańców - powstać.

Co ciekawe, mapę (oprawę graficzną) wykonały dzieci z białołęckiego Ośrodka Pomocy Społecznej (po cichu dodamy, że zrobiły to pod opieką grafików z profesjonalnego studia).

d3ily7b

Jeśli chcemy taką mapę, możemy ją otrzymać za darmo w Białołęckim Ośrodku Kultury (ul. Van Gogha 1) lub Fundacji "Stocznia" (ul. Bracka 20b). Pocztą otrzymamy ją wysyłając swój adres na e-mail stocznia@stocznia.org.pl.

Przeczytajcie też: Nowe rowery miejskie zachęcają do*łamania przepisów?*

d3ily7b

Podziel się opinią

Share
d3ily7b
d3ily7b