Trwa ładowanie...

To już ostatnie dni! Trwa akcja "darmowy listopad" w Zamku Królewskim, Łazienkach i Pałacu w Wilanowie

Nie przegapcie tej okazji!

To już ostatnie dni! Trwa akcja "darmowy listopad" w Zamku Królewskim, Łazienkach i Pałacu w Wilanowie
d3kjgqx
d3kjgqx

Kilkaset lekcji muzealnych, cenne zabytki, znakomite kolekcje dzieł sztuki, a przede wszystkim wspaniałe obiekty. Rusza akcja "Darmowy listopad". W stolicy biorą w niej udział Zamek Królewski, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie Muzeum oraz Łazienki Królewskie.

Listopadowa akcja to okazja do zapoznania się ze spuścizną naszych monarchów, wspaniałą architekturą, obejrzeć dzieła sztuki, gromadzone w czasie, gdy Europa przeżywała rewolucję polityczną, kulturalną i obyczajową.

"Darmowy listopad", który w tym roku odbywa się już po raz piąty, jest częścią programu "Kultura Dostępna", realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa dla czterech Rezydencji Królewskich: Zamku Królewskiego na Wawelu, Zamku Królewskiego w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Muzeum Łazienki Królewskie.

Łazienki Królewskie

W Łazienkach obiekty można zwiedzać w poniedziałek w godz. 11-18, zaś od wtorku do niedzieli w godz. 9-18. Bezpłatne wejściówki należy odbierać bezpośrednio w obiektach lub w kasach Łazienek Królewskich, gdzie dostępne są także audioprzewodniki (płatne 5 zł).

Atrakcją listopadowych weekendów będzie "Natrętne zwiedzanie Teatru Królewskiego i królewskich kolekcji” - w soboty i niedziele o godz. 11 i godz. 14 (czas trwania 60 minut). Miejsce spotkania: wejście do Starej Oranżerii od Ogrodu Oranżeryjnego. Dzieci i młodzież szkolna oraz pozostałe grupy zorganizowane - konieczna rezerwacja rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl, (22) 50 60 183.

d3kjgqx

Zamek Królewski

W listopadzie na Zamku zostanie ustalona trasa bezpłatnego zwiedzania: Schody Północne, Sala Rady, Sala Wielka, Wielka Antyszambra, Pokoje Matejkowskie, Galeria Królewiczowska, Pokój Marmurowy, Sala Rycerska, Sala Tronowa, Apartament Królewski (do Sali Canaletta), Schody Wielkie, Galeria Lanckorońskich – Obrazy Rembrandta. A także: Galeria Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej, Biblioteka Królewska, Schody Środkowe. Istnieje również możliwość zwiedzenia wystawy Zniszczenie i Odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie.

Godziny otwarcia:

wtorek – sobota, godz. 10.00 – 16.00

niedziela, godz. 11.00 – 16.00

d3kjgqx

Ostanie wejście o godz. 15.00, kasa czynna do 15.00

W poniedziałki Zamek jest nieczynny.

Pałac w Wilanowie

Pałac zaprasza do historycznej rezydencji królewskiej w Wilanowie wszystkich zainteresowanych zabytkami i dziełami sztuki. Dostępne są w barokowym pałacu, pełnym pamiątek po dawnych mieszkańcach. - Mamy nadzieję, że na wizytę w muzeum tym razem zdecydują się także te osoby, które z różnych powodów nie uczestniczyły dotychczas w naszych programach popularyzujących wiedzę o historii i kulturze staropolskiej, wystawach i warsztatach - zachęcają władze Pałacu.

d3kjgqx

Grupy dzieci i młodzieży mogą uczestniczyć w bezpłatnych lekcjach muzealnych, natomiast dla dorosłych przygotowano spacery tematyczne. Goście indywidualni oraz grupy zorganizowane zwiedzające muzeum z własnym przewodnikiem lub we własnym zakresie będą mogły odebrać bezpłatne bilety w kasie muzeum.

d3kjgqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kjgqx