Trwa ładowanie...

To już pewne! Prezydent powalczy o trzecią kadencję!

"Trzeba dobrze wykorzystać nowy budżet Unii Europejskiej"

To już pewne! Prezydent powalczy o trzecią kadencję!
d3xjkpw
d3xjkpw

Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że będzie walczyła o trzecią kadencję na stanowisko prezydenta Warszawy. - Jest decyzja o moim starcie w wyborach na prezydenta - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24. Pytana o powód decyzji, prezydent powiedziała, że "trzeba dobrze wykorzystać nowy budżet Unii Europejskiej".

Tak naprawdę, to Hanna Gronkiewicz-Waltz nie ma poważnego przeciwnika. Przy okazji referendum w sprawie odwołania aż 30 procent badanych deklarowało, że w wyborach zagłosowałoby na obecną Prezydent Warszawy. Na drugim miejscu (22 procent głosów) uplasował się Ryszard Kalisz (kandydat stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska zapowiedziała na razie, że nie startuje), a na trzecim - Piotr Gliński z PIS-u (12 procent głosów). Czwarte miejsce przypadło obecnemu burmistrzowi Ursynowa * Piotrowi Guziałowi .* Na piątym miejscu znalazł się Marek Balicki (SLD) - otrzymał 5 procent poparcia ankietowanych. Ludwik Dorn (kandydat Solidarnej Polski)
zdobył 2 proc. poparcia. Tyle samo - Przemysław Wipler (kandydat Republikanów). Również 2 proc. badanych wybrało opcję „inny kandydat”. Nieudane referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz ze
stanowiska Prezydent Warszawy odbyło się 13 października 2013 roku

Obecnie wśród przeciwników Hanny Gronkiewicz-Waltz są: Joanna Erbel, Andrzej Rozenek, Piotr Guział i Sebastian Wierzbicki. To osoby, które zadeklarowały start w wyborach.

Przy okazji prezydent dodała, że centralny odcinek II linii metra będzie dokończony do 30 września, nie wiadomo jednak, kiedy warszawiacy będą mogli z niego korzystać - chodzi o odbiory poszczególnych odcinków. - To już nie jest moja administracja - powiedziała Gronkiewicz Waltz.

d3xjkpw

__

d3xjkpw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xjkpw