Trwa ładowanie...

To koniec Warszawskiej Masy Krytycznej? Jest oświadczenie

"Jest pewien rodzaj nachalnego lansowania stylu życia rowerzystów i wszyscy muszą w tej nachalności uczestniczyć. Najlepszym tego przykładem jest piątkowa zabawa, którą określam jako "masa idiotyczna" - mówi Jerzy Dziewulski.

To koniec Warszawskiej Masy Krytycznej? Jest oświadczenie
d46544o
d46544o

Od pewnego czasu, wraz z kolejnymi nieprzychylnymi informacjami na temat Warszawskiej Masy Krytycznej, pojawiały się głosy, iż wspomniana grupa zakończy swoją działalność. Mówiło się o tym, gdyż cele, w sprawie których co miesiąc rowerzyści organizowali swoje przejazdy, są sukcesywnie realizowane przez ratusz i Warszawa staje się miastem bardzo przychylnym rowerzystom. Co więcej, wiele osób (m.in. Jerzy Dziewulski) wypowiadało się *bez pardonu o cyklistach. * Do całej sprawy zatem, postanowili się zatem odnieść organizatorzy Warszawskiej Masy Krytycznej.

"W związku z pojawiającymi się informacjami prasowymi o zaprzestaniu przejazdów Warszawskiej Masy Krytycznej uprzejmie informujemy, że mamy się dobrze i nie zamierzamy kończyć naszej działalności. Dostrzegamy i doceniamy działania Miasta na rzecz komunikacji rowerowej w Warszawie - piszą w swoim oświadczeniu organizatorzy comiesięcznych rowerowych przejażdżek ulicami Warszawy.

"W naszym mieście wciąż nie ma spójnej i wygodnej infrastruktury rowerowej, a istniejące niebezpieczeństwa i problemy sprawiają, że Warszawska Masa Krytyczna ma paliwo do jazdy na kilka następnych lat" - zaznaczają organizatorzy.

"To masa idiotyczna"

Zdanie rowerzystów niknie jednak w toni krytycznych głosów na temat przejazdów rowerowej kolumnady. W opinii mieszkańców działalność cyklistów blokuje ruch miejski w najbardziej newralgicznych okresach oraz najbardziej kluczowych węzłach komunikacyjnych stolicy. Kierowcy stoją w gigantycznych korkach, ponieważ rowerzyści kultywują swoją tradycję

d46544o

Stanowczością na temat rowerzystów wykazał się kilka miesięcy temu Jerzy Dziewulski. Jak mówi - jest pewien rodzaj nachalnego lansowania stylu życia rowerzystów i wszyscy muszą w tej nachalności uczestniczyć. Najlepszym tego przykładem jest piątkowa zabawa, którą określam jako "masa idiotyczna" – przekonywał w Tvn24 Dziewulski.

Były funkcjonariusz podawał w wątpliwość sens organizowania takich przejazdów. Ponadto uznał tę praktykę za "przejaw złośliwości". – Blokują w piątki drogi. Są bezkarni. Traktują siebie jako szczególny rodzaj uczestnika ruchu drogowego, o niezwykłych przywilejach - zaznacza Dziewulski.

Nierozwaga może prowadzić do tragedii

Dziewulski podał także przykład nierozwagi na drodze, która może prowadzić do licznych tragedii - mamy sytuację, że człowiek dojrzały, kiedy ja mam strzałkę zieloną w prawo, pieszych nie ma, pomalutku jadę, a on mi z tyłu na pełnej prędkości wali w samochód - mówi były antyterrorysta.

Niemniej, mimo głosów oburzenia Warszawska Masa Krytyczna ma się dobrze i zaprasza na kolejne swoje przejazdy. Najbliższy przejazd Masy zaplanowany jest na 24 czerwca na godz.18.

d46544o
d46544o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46544o