Trwa ładowanie...
d5db9er
To najszybszy radiowóz w polskiej policji. Pojechaliśmy nim na akcję

To najszybszy radiowóz w polskiej policji. Pojechaliśmy nim na akcję

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji wzbogacił się ostatnio w kilka szybkich aut. Perłą w koronie jest Kia Stinger GT. To właśnie ten pojazd jest przeznaczony do "zadań specjalnych" warszawskiej grupy "SPEED", zajmującej się ściganiem piratów drogowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d5db9er

Ma 365 koni mechanicznych, a do "setki" rozpędza się w niespełna pięć sekund. Niebiesko-srebrna Kia Stinger GT już jeździ po ulicach, siejąc trwogę wśród kierowców ze zbyt ciężką nogą. Obok stoją 250-konne, nieoznakowane BMW, które wyglądają jak rządowe limuzyny. To samochody stołecznej drogówki, a dokładniej policyjnej specgrupy o wiele mówiącej nazwie "SPEED". Jeżeli zobaczysz któryś z tych pojazdów w lusterku wstecznym, lepiej zwolnić.

Nowo powstały zespół złożony z policjantów drogówki, wspieranych przez funkcjonariuszy innych wydziałów, może pochwalić się robiącymi wrażenie statystykami. Do tej pory udało się namierzyć 975 kierujących, którzy przekroczyli prędkość, z czego 209 straciło prawo jazdy na trzy miesiące. W 41 przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne kontrolowanych pojazdów.

d5db9er

W ostatnią sobotę członkowie grupy "SPEED" urządzili prawdziwą obławę na kierowców nie stosujących się do przepisów drogowych. Jak informuje Komenda Stołeczna Policji na swojej stronie, w akcji wzięło udział ponad 50 policjantów z pionu kryminalnego i Wydziału Ruchu Drogowego. W wyniku nocnych patroli skontrolowano 192 pojazdy, wypisano ponad 100 mandatów, a 28 kierowców za brawurową jazdę straciło uprawnienia.

Dzięki uprzejmości funkcjonariuszy ze "SPEED-u", mogliśmy wybrać się wraz z nimi superszybką maszyną na akcję. Zobaczcie, jak wygląda jazda Stingerem w policyjnych barwach od środka.

d5db9er

Podziel się opinią

Share
d5db9er
d5db9er