Trwa ładowanie...

To ostatni weekend na zgłoszenie projektu do budżetu obywatelskiego

Tegoroczna pula to 50 mln zł

To ostatni weekend na zgłoszenie projektu do budżetu obywatelskiego
d3agqp5
d3agqp5

Już po raz drugi warszawiacy współdecydują o tym, na co zostaną wydane pieniądze z kasy miasta. Tym razem każda z dzielnic wyznaczyła od 1 do 2% ze swojego budżetu. Ułatwieniem dla mieszkańców jest możliwość zgłaszania projektów poprzez formularz internetowy. - To rozwiązanie pozwoli na szybki i pełny dostęp do opisów projektów, a także na łatwiejszy kontakt pomiędzy autorami projektów i mieszkańcami. Ponadto, wprowadzona zostanie zmiana sposobu głosowania – z wyboru konkretnej liczby projektów na wybór projektów do wyczerpania określonej kwoty na dany obszar - mówili na początku roku urzędnicy.* *

Składanie projektów potrwa do 17 lutego. W marcu będzie można porozmawiać o złożonych projektach na specjalnych spotkaniach dla mieszkańców oraz na forum internetowym. W odróżnieniu od ubiegłej edycji budżetu partycypacyjnego ewentualne braki stwierdzone podczas weryfikacji szczegółowej nie będą stanowiły bezpośredniej podstawy do odrzucenia projektu.

Finałem będzie 11-dniowe głosowanie (16 - 26 czerwca 2015 r.), w efekcie którego zostaną wybrane projekty do realizacji w roku budżetowym 2016. Głosować będzie mógł każdy mieszkaniec Warszawy, drogą elektroniczną, osobiście lub korespondencyjnie w jednym wybranym przez siebie obszarze terytorialnym dzielnicy.

d3agqp5

Dziś w pięciu dzielnicach – Ursynów, Ochota, Praga-Północ, Włochy i Wawer – można uzyskać fachową pomoc przy składaniu projektów.

Szczegółowy harmonogram spotkań:
Ursynów – 14 lutego (sobota), godz. 10.00-18.00, Urząd Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61
Ochota – 14 lutego (sobota), godz. 14.00-18.00, Kawiarnia “Mam Ochotę”, ul. Grójecka 75
Wawer – 14 lutego (sobota), godz. 11.00-15.00, Urząd Dzielnicy Wawer, ul. Żegańska 1
Włochy – 14 lutego (sobota), godz. 12.00-16.00, Urząd Dzielnicy Włochy, al. Krakowska 257, sala 205, II piętro
Praga-Północ – 14 lutego (sobota), godz. 12.00-16.00, Urząd Dzielnicy Praga-Północ, ul. Kłopotowskiego 15

Więcej informacji o procesie budżetu partycypacyjnego, informacje o terminach spotkań na stronach dzielnic oraz: www.twojbudzet.um.warszawa.pl .

d3agqp5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3agqp5