Trwa ładowanie...

"To skandal". Ratusz zabrał głos ws. zajęcia rachunku Gronkiewicz-Waltz przez Urząd Skarbowy

Mamy komentarz miasta w tej sprawie.

"To skandal". Ratusz zabrał głos ws. zajęcia rachunku Gronkiewicz-Waltz przez Urząd Skarbowy
d373g0h
d373g0h

Jak udało się dowiedzieć PAP, Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunkiem bankowym prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz ponad 12 tysięcy złotych. Chodzi o grzywny - wraz z odsetkami - jakie nałożyła na nią komisja za niestawiennictwo na czterech rozprawach. Ratusz twierdzi, że jest to sytuacja "absolutnie nieakceptowalna".

WawaLove.pl poprosiła miejski ratusz o komenatrz w tej sprawie. - Sprawdzamy te doniesienia. Jeśli to prawda to jest to absolutny skandal - mówi Bartosz Milczraczyk rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

- Po pierwsze, grzywny zostaly założone na prezydenta miasta czyli na organ. Po drugie, od wszystkich tych decyzji dotyczących grzywien prezydent miasta sie odwołal i póki nie ma rozstrzygnięcia sądowego to nie ma podstawy, by takie działania podejmować. W związku z tym jest to sytuacja absolutnie nieakceptowalna - powatrza Milczarczyk.* *

Skarbówka zajęła Gronkiewicz-Waltz

Gronkiewicz-Waltz została dotąd ukarana sześć razy, grzywnami w wysokości po 3 tys. zł, za niestawienie się przed komisją weryfikacyjną ds. stołecznej reprywatyzacji. Na początku września komisja oddaliła wnioski prezydent Warszawy o uchylenie czterech grzywien - na łączną kwotę 12 tys. zł - za jej niestawiennictwa na wcześniejszych rozprawach.

Jak ustaliła PAP, 15 września Urząd Skarbowy dokonał egzekucji należności wynikających z tych właśnie grzywien; chodzi o niestawiennictwo na rozprawach dotyczących nieruchomości Twarda 8 i 10, Chmielna 70 i Sienna 29. Komisja decyzje o nałożeniu grzywien wydała 29 czerwca (dwie pierwsze nieruchomości), 13 lipca i 31 lipca.

d373g0h

Wezwania do dobrowolnego uiszczenia grzywny prezydent Warszawy doręczono - w dwóch pierwszych sprawach - 1 sierpnia, w dwóch kolejnych - 11. Z kolei 11 września - jak wynika z informacji PAP - przewodniczący komisji wystąpił z wnioskiem w wszczęcie postępowania egzekucyjnego.

US zajął 12 tys. zł wraz odsetkami i kosztami egzekucyjnymi z prywatnego rachunku bankowego Gronkiewicz-Waltz, a uzyskana kwota została przekazana komisji. - Stanowi dochód budżetu państwa - powiedział informator PAP.

Źródło: PAP

Oprac. Karolina Pietrzak

d373g0h

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Na Żoliborzu masowo giną flagi Unii Europejskiej. Kto za tym stoi?

d373g0h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d373g0h