Trwa ładowanie...

Toaleta z limitem wzrostowym w centrum handlowym? Podobno w trosce o klienta

Właścicielom galerii handlowej przeszkadza bliskość dworca PKP i PKS. Dobry pomysł?

Toaleta z limitem wzrostowym w centrum handlowym? Podobno w trosce o klienta
d1ueg1g
d1ueg1g

Oto wiadomości z innego dużego miasta - Poznania. W galerii handlowej Poznan City Center w toaletach wprowadzono limit wzrostowy. Każda osoba mierząca więcej niż 140 centymetry wzrostu i nie będąca osobą niepełnosprawną, musi zapłacić za skorzystanie z ubikacji. Systemu oszukać się nie da, bo przy bramce zainstalowany jest specjalny dzwonek...

Klienci galerii handlowej za skorzystanie z toalety musza zapłacić 2 złote. To symboliczna opłata, którą można "odzyskać" podczas zakupów w kilku punktach sklepowych - m.in. w kawiarni i sklepie z porcelaną.

Skąd taki pomysł?

Decyzja o uruchomieniu odpłatności za WC w Poznań City Center podyktowana jest ponoć dbałością o zapewnienie klientom komfortu korzystania z czystej i bezpiecznej toalety. Zdaniem właścicieli galerii handlowej bliskość dworców PKP i PKS, na których obowiązują opłaty za korzystanie z toalet, rodzi ryzyko, że podróżni będą przychodzić do centrum handlowego. A to miałoby skutkować dłuższymi kolejkami i obniżonym standardem higieny.

d1ueg1g

Czy rzeczywiście?

Czy takie obawy są słuszne? Spójrzmy na Warszawę. Na Dworcu Centralnym także mamy płatne toalety, z kolei tuż obok bezpłatne WC oferują Złote Tarasy. Czy podróżni korzystają z nich? Pewnie tak, lecz wydaje nam się, że nie wpływa to na czystość - w innych centrach handlowych poziom czystości toalet jest taki sam, o ile nie gorszy.

Od jakiegoś czasu w Warszawie można skorzystać z bezpłatnych toalet na każdej stacji metra. Tam też jest czysto i schludnie.

A może właściciele Poznań City Center postanowili znaleźć wymówkę aby zarobić na klientach swojej galerii? Na to wygląda...

d1ueg1g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ueg1g