Trwa ładowanie...

Torebka ze skóry krokodyla znaleziona w lumpeksie

Handel przedmiotami, które są wpisane na listę CITES, jest nielegalny.

Share
Torebka ze skóry krokodyla znaleziona w lumpeksie
d3q7mbf

Policjanci w jednym z lumpeksów w Piasecznie zabezpieczyli torebkę, która prawdopodobnie wykonana jest ze skóry krokodyla. Mężczyźnie za nielegalny handel takim przedmiotem grozi do 5 lat więzienia.

Nabywając pewne wyroby uzyskane w wyniku obróbki i przetwarzania fragmentów ciała zwierząt chronionych, często nie zdajemy sobie sprawy, że popełniamy przestępstwo. Chodzi tu o okazy objęte Konwencją Waszyngtońską CITES, która wyraźnie określa sposoby ochrony, a także sprzedawania i kupowania takich okazów.

Na trop takich wyrobów, które prawdopodobnie chronione są Konwencją Waszyngtońską CITES i zostały wystawione na sprzedaż, wpadli piaseczyńscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.

Podczas kontroli jednego ze sklepów z odzieżą używaną na terenie Piaseczna, funkcjonariusze znaleźli torebkę, co do której zachodzi podejrzenie, że jest wykonana ze skóry krokodyla i pochodzi z nielegalnego handlu okazami CITES. Z uwagi na brak wymaganych do sprzedaży dokumentów, torebka wystawiona na sprzedaż przez nieświadomą sprzedawczynię została zabezpieczona.

d3q7mbf

Policjanci przypominają, że za obrót wyrobami pochodzącymi ze zwierząt znajdujących się na liście CITES grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

d3q7mbf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q7mbf