Trwa ładowanie...

Tour de Pologne 2015 wyruszy sprzed Stadionu Narodowego

Kolarze będą mieli do pokonania trasę długości 122 kilometrów [MAPA]

Tour de Pologne 2015 wyruszy sprzed Stadionu Narodowego
d1uw6md
d1uw6md

2 sierpnia warszawskie na ulice wyjadą najlepsi rowerzyści świata. Tego dnia w Warszawie rozpocznie się 72. Tour de Pologne. Trasa przebiegać będzie z Warszawy do Krakowa. Pierwszy etap odbędzie się w stolicy.

Wyścig wystartuje sprzed Stadionu Narodowego , meta znajdzie się ulokowana na placu Teatralnym.Kolarze będą mieli do pokonania trasę długości 122 kilometrów.

Tour de Pologne to największa i najbardziej prestiżowa cyklicznie organizowana impreza sportowa w Polsce. Wyścig kolarski posiada wieloletnią i niezwykle bogatą tradycję. Pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 1928 roku pod nazwą „I Kolarski Bieg Dookoła Polski”. Zorganizowało ją Towarzystwo Cyklistów w Warszawie. Trasa liczyła osiem etapów o łącznej długości 1491 kilometrów. Na starcie stanęło 71 kolarzy, a zwycięzcą został Feliks Więcek.

d1uw6md

Tour de Pologne to również imprezy towarzyszące, których głównym celem jest promocja kolarstwa i propagowanie zdrowego trybu życia i aktywnego wypoczynku. Dla najmłodszych organizowane są wyścigi Mini Tour de Pologne, dla nieco starszych Puchar Młodzika, a dla wszystkich Tour de Pologne Amatorów. Wszystkie wyścigi przebiegają tymi samymi trasami, na których ścigają się zawodowcy startujący w Tour de Pologne UCI World Tour.

d1uw6md
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uw6md