Trwa ładowanie...

Towar sprzedawali, ale go nie dostarczali. Policja zatrzymała oszustów

Sprawa jest rozwojowa, a funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań

Towar sprzedawali, ale go nie dostarczali. Policja zatrzymała oszustów
d4jm5zu

Trzech mężczyzn podejrzanych o oszukanie co najmniej 145 osób w sklepie internetowym zatrzymali stołeczni policjanci we współpracy z Prokuraturą Okręgową w Warszawie. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na dwa miesiące.

Jak ustalili funkcjonariusze ze śródmiejskiej komendy policji, Dariusz W., Adam L. i Marcin P. w czterech sklepach internetowych prawdopodobnie sprzedawali armaturę grzewczą i hydrauliczną, ale nie dostarczali towaru. W całej Polsce mogli w ten sposób oszukać co najmniej 145 osób na ponad 280 tys. zł.

- Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że podejrzani pobierali od nich pieniądze za zamówiony towar, jednak nie wywiązywali się z umów i nie dostarczali zakupionego sprzętu oraz urządzeń - poinformowała Edyta Adamus z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

W siedzibie firmy oraz w mieszkaniach podejrzanych policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy, nośniki pamięci, telefony oraz dokumentację z prowadzonej działalności.

d4jm5zu

Na wniosek śledczych sąd podjął decyzję o aresztowaniu na dwa miesiące 44-letniego Dariusza W., 40-letniego Adama L. oraz 31-letniego Marcina P. Na poczet przyszłej kary został zajęty także majątek podejrzanych: nieruchomości, udziały w firmie i gotówkę. Zatrzymanym może grozić nawet do 8 lat pozbawiania wolności.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

d4jm5zu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jm5zu