Trwa ładowanie...

Tramwaje Warszawskie: będzie trasa tramwajowa do Wilanowa

Ma powstać w 2017 roku. Będzie kosztować ok. 300 mln zł

Tramwaje Warszawskie: będzie trasa tramwajowa do Wilanowa
dwc7tic
dwc7tic

W kończącej się perspektywie finansowej UE Warszawa wyda w sumie blisko 3 mld zł na inwestycje tramwajowe i tabor. Kupiono 261 nowych tramwajów. Tramwaje Warszawskie mają kolejne ambitne plany na następne lata. Chca między innymi, aby powstała trasa tramwajowa do Wilanowa - czytamy na stronie transport-publiczny.pl .

Czytaj również: Będzie tramwaj na Gocław?

Wielkim projektem spółki jest budowa trasy tramwajowej na odcinku Dw. Zachodni -Wilanów, która w planach miasta jest już od ponad 20 lat. Jej budowa ma pochłonąć ok. 300 mln zł. Linia przebiegać ma przez Banacha , Pole Mokotowskie, Rakowiecką, Goworka, Belwederską, Sobieskiego aż do Miasteczka Wilanów w rejon Południowej Obwodnicy Warszawy (z odgałęzieniami po drodze). Prezes Tramwajów Warszawskich Krzysztof Karos ma nadzieję, że wkrótce będzie można ogłosić postępowanie przetargowe w tej sprawie. Proces przygotowania inwestycji zajmie 2-3 lata, więc przetarg na realizację mógłby być ogłoszonyw 2017 r.

Inwestycja będzie ksomplikowana ze względu na przejście przez Pole Mokotowskie i ważne arterie miejskie. Proces uzyskania decyzji środowiskowej będzie długi, dlatego inwestycja zostanie podzielona na trzy odcinki: * *

dwc7tic

- Dw. Zachodni – pętla Banacha

- pętla Banacha – skrzyżowanie Rakowiecka / św. Boboli

- al. Niepodległości (SGH) – Wilanów

Realizacja ostatniego odcinka ma być priorytetem. Projekt obejmie również zakup 50 tramwajów dwukierunkowych.

Inne plany Tramwajów Warszawskich

Prezes spółki zapowiada również budowę nowej zajezdni tramwajowej na Annopolu , odbudowę torowiska na Kasprzaka, remont „obwodnicy śródmiejskiej”, czyli torowiska w ciągu Towarowej, Okopowej, Słomińskiego, mostu Gdańskiego od pl. Zawiszy do ronda Starzyńskiego.

dwc7tic
dwc7tic
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwc7tic