Trwa ładowanie...

Tramwaje wracają na most Śląsko-Dąbrowski

Drogowcy kończą remont w al. Solidarności.

Tramwaje wracają na most Śląsko-Dąbrowski
d2c6jf1
d2c6jf1

Od poniedziałku, 5 września po moście Śląsko-Dąbrowskim będą znowu jeździły tramwaje. W weekend drogowcy wymienią nawierzchnię na ul. Cyrulików.

Zarząd Dróg Miejskich przygotował wymianę nawierzchni na ul. Cyrulików na odcinku od ul. Szatkowników do granicy dzielnicy Rembertów (przejazdu przez torowisko kolejowe). Ulica będzie zamknięta od piątku, 2 września od godz. 22.00 do poniedziałku, 5 września do godz. 4.00. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Marsa – F. Ilskiego – al. Komandosów – Grzybowa – Wspólna – J.U. Niemcewicza – 1. Praskiego Pułku – Okuniewska.

Tramwaje Warszawskie zakończą kolejne etapy swoich największych tegorocznych remontów – przebudowy al. „Solidarności” pomiędzy ul. Jagiellońska a Targową i al. Jana Pawła II od Ronda ONZ do ul. Elektoralnej. W weekend wykonawca remontu na Pradze ostatni raz zmieni organizację ruchu. Od soboty, 3 września od godz. 4.00 do niedzieli, 4 września do godz. 22.00 ruch w al. „Solidarności” pomiędzy ul. Targową a ul. Jagiellońską będzie odbywał się tylko jezdnią północną. Do ułożenia została ostatnia warstwa nawierzchni na południowej jezdni (bliżej VIII LO im. Władysława IV) - teraz kierowcy jadą nią w kierunku Mostu Śląsko-Dąbrowskiego („pod prąd”) - dlatego na czas tych prac ruch zostanie przełożony na „nową” jezdnię północną (czyli normalnie prowadzącą w stronę mostu).

Do ul. Targowej kierowcy, tak jak do tej pory, dojadą ul. J. Sierakowskiego i S. Okrzei. Zamknięty będzie również wlot ul. Jagiellońskiej na skrzyżowanie z al. „Solidarności” od strony ul. S. Okrzei. W niedzielę, 4 września o godz. 22.00 przywrócony zostanie ruch drogowy na obydwu jezdniach (uwaga, autobusy jeszcze przez kilkanaście dni nie będą jeździły po torowisku tramwajowo-autobusowym), a w poniedziałek, 5 września od początku kursowania wrócą tam tramwaje. Do 4 października tramwajarze będą prowadzili prace wykończeniowe. W al. Jana Pawła II od poniedziałku 5 września rano kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Remont będzie trwał nadal, dlatego mogą być wprowadzane jeszcze zwężenia jezdni, a w jeden z wrześniowych weekendów układna będzie nowa nawierzchnia. Tramwaje wrócą tu od 10 września.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl , www.facebook.com/infoulice . Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl .

d2c6jf1
d2c6jf1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c6jf1