Trwa ładowanie...

Trasa AK w pełni otwarta. Jest sukces?

Tym razem obyło się bez korków.

Trasa AK w pełni otwarta. Jest sukces?
d4cpkan
d4cpkan

W poniedziałek rano kierowcy pojechali w pełni otwartą Trasą AK i mostem Grota-Roweckiego. Podczas szczytu komunikacyjnego ruch odbywał się płynnie.

W niedzielę drogowcy udostępnili kierowcom wszystkie pasy na arterii wraz z estakadami. Przejezdne są już zamknięte dotąd zjazdy na węzłach Marymoncka, Wisłostrada i Modlińska. Wcześniej drogowcy otworzyli też wszystkie pasy na trasie w obu kierunkach.

Wielkie korki na wielkim otwarciu

O tym, że głośne otwarcie Trasy AK i mostu Grota-Roweckiego odbiło się głośnym oburzeniem kierowców, pisaliśmy tutaj . 14 września, ku uciesze kierowców, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał przedterminowo pozwolenie na użytkowanie Trasy AK na odcinku Powązkowska – Modlińska wraz z przebudowanym mostem Grota-Roweckiego. Długo oczekiwane otwarcie niewiele pomogło kierowcom, ponieważ nadal stali w korkach. Na moście ruch odbywał się wtedy tylko trzema z pięciu pasów.

W niedzielę wszystkie pasy w obu kierunkach zostały włączone do ruchu, a kierowcy dziś rano, podczas szczytu komunikacyjnego, mogli je wypróbować.

d4cpkan

Prace porządkowe

Przez najbliższe 10 dni będą trwały jeszcze prace porządkowe, które nie powinny wpływać na ruch. Kierowcy jednak muszą przygotować się na utrudnienia na wysokości ul. Modlińskiej, gdzie kończą się pracę przy likwidacji przewiązek. Natomiast w stronę Marek jezdnia została zwężona z dwóch do jednego pasa tranzytowego, zaś w przeciwnym kierunku zwężona do dwóch pasów jest jezdnia dla ruchu lokalnego.

d4cpkan
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cpkan