Trwa ładowanie...
d2d7qey

Trasa Świętokrzyska na Pradze już w budowie (ZDJĘCIA)

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trasa Świętokrzyska na Pradze już w budowie (ZDJĘCIA)
d2d7qey

Kierowcy i rowerzyści jadący Wybrzeżem Szczecińskim i osoby spacerujące w okolicy Stadionu Narodowego mogą obserwować prace budowlane na Sokolej. W sąsiedztwie budowanej stacji metra trwa budowa Trasy Świętokrzyskiej.

Zobacz także: Dworzec Centralny zmieni się nie do*poznania [wizualizacje]*

Budowa trasy została podzielona na trzy etapy. Obecnie trwają roboty na odcinku od Wybrzeża Szczecińskiego do ul. J. Zamoyskiego. Wybór pierwszego odcinka związany jest z trwającą budową II linii metra .

d2d7qey

Mieszkańcy wytykają już tym planom poważne niedociągnięcia. * Zlikwidowane zostanie przejście dla pieszych przy PKP Stadion, dzięki czemu przesiadka w autobus w kierunku mostu wymagać będzie trzykrotnego pokonywania schodów - wyliczają - Wykonana zostanie *ścieżka rowerowa zygzakująca z jednej strony ulicy na drugą, dzięki czemu kierowcy i piesi będą mogli się dziwić, czemu ci niewdzięczni rowerzyści nie jeżdżą ścieżką, a chodnikiem lub jezdnią. Nie zostaną natomiast wykonane brakujące przejście i przejazd na skrzyżowaniu z Wybrzeżem Szczecińskim. Nie zostaną też poprawione niebezpieczne łuki drogi dla rowerów na zjeździe z mostu Świętokrzyskiego, z których średnio raz na miesiąc kogoś zabiera karetka.

Trasa Świętokrzyska ma połączyć centrum Warszawy z Targówkiem . Rozpocznie się przy istniejącym od 2000 roku moście Świętokrzyskim, a zakończy przy ulicy Zabranieckiej. Prace zakończą się w drugiej połowie 2014 r., a ich koszt to 18 mln zł.


*Zobacz także: Bratki, stokrotki i tulipany. 222 tysiące kwiatów na ulicach Warszawy *

d2d7qey

Podziel się opinią

Share

d2d7qey

d2d7qey