Trwa ładowanie...

Trump w Warszawie. Pokazujemy plan wizyty prezydenta USA [WIDEO]

To będzie jedno z najważniejszych politycznych wydarzeń tego roku.

Trump w Warszawie. Pokazujemy plan wizyty prezydenta USA [WIDEO]
dc1f6p8
dc1f6p8

Spotkanie z Dudą, przemówienie na Placu Krasińskich - to główne punkty wizyty Donalda Trumpa w Polsce. Amerykański prezydent odwiedzi nasz kraj 5 lipca. Gdzie go spotkamy?

Donald Trump przyleci do Warszawy 5 lipca późnym wieczorem, około godziny 22. Z tego miejsca ruszy do hotelu Marriott, który mieści się przy Alejach Jerozolimskich w centrum miasta.

Następnego dnia, w czwartek 6 lipca o godz. 9, dojdzie do spotkania "w cztery oczy" prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa na Zamku Królewskim. Polskiemu prezydentowi będzie towarzyszyć sekretarz stanu, sekretarz skarbu i szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Jak informowaliśmy wcześniej do Polski przyleci także Pierwsza Dama Melania Trump, która ma odwiedzić m.in. jeden z warszawskich szpitali i Centrum Nauki Kopernik.

Prezydent Stanów Zjednoczonych weźmie również udział w godzinnym spotkaniu plenarnym podczas Szczytu Trójmorza o godzinie 11. Później Donald Trump uda się na Plac Krasińskich, gdzie około godziny 13 wygłosi przemówienie, które może potrwać około 20-30 minut. Ma być poświęcone kwestiom międzynarodowym.

Jak podają media, decyzję o wyborze Placu Krasińskich na miejsce, w którym Donald Trump wygłosi przemówienie podjęli Amerykanie. Stronie amerykańskiej miało zależeć na tym, by było to miejsce, w którym nie przemawiał dotąd żaden z prezydentów USA.

dc1f6p8

Odlot amerykańskiej delegacji planowany jest na godz. 14.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-plan-wizyty-trumpa-rozmowa-z-a-duda-szczyt-trojmorza-i-przem,nId,2410912#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Odlot delegacji z Ameryki do Niemiec jest przewidziany na godzinę 14.00.

dc1f6p8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc1f6p8