Trwa ładowanie...

Trwa akcja "Lato w mieście". Uwaga! Są jeszcze wolne miejsca

W tym roku w programie biorą udział 132 wakacyjne placówki edukacyjne, 70 obiektów sportowych miejskich, dzielnicowych i przyszkolnych. Inne instytucje przygotowały 711 propozycji zajęć i warsztatów.

Share
Trwa akcja "Lato w mieście". Uwaga! Są jeszcze wolne miejsca
d3ls31t

Dzieci spędzające wakacje w Warszawie mogą jeszcze wziąć udział w akcji "Lato w mieście". Jak informuje stołeczne Biuro Edukacji nadal są wolne miejsca. Trwają zapisy na specjalistyczne zajęcia i warsztaty; akcja trwa do 31 sierpnia.

Jak mówiła Elżbieta Matusiewicz z Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, akcja cieszy się dużym zainteresowaniem, ale w niektórych placówkach są jeszcze wolne miejsca. Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych, jak i uczestników indywidualnych.

Wakacyjne placówki edukacyjne działają od godziny 7-8 do 16-17. Odbywają się w nich m.in. zajęcia rekreacyjne, edukacyjne, muzyczne, plastyczne czy teatralne. Organizowane są też wyjścia do kina, na spektakle teatralne czy lekcje muzealne. Wszystkie aktywności są bezpłatne. Jedyna opłata to 7 zł za dwa posiłki, w tym jeden ciepły.

d3ls31t

Podczas warsztatów dzieci mogą rozwijać swoje talenty artystyczne, sportowe i naukowe. 8 sierpnia w Młodzieżowym Domu Kultury im. Marii Gwizdak na Bielanach rozpoczyna się Studio Piosenki, Studio Muzyczne, Letnie Muzykowanie, zaś od 10 sierpnia Zabawy z instrumentami. W bielańskim domu kultury odbędą się także warsztaty plastyczne i teatralne. W Wolskim Centrum można uczestniczyć w warsztatach "Mistrz dykcji". W ramach akcji najmłodsi mogą też zwiedzić stadion Legii Warszawa.

Starsze dzieci, (które samodzielnie poruszają się po mieście) i młodzież mogą wziąć udział m.in. w 3. edycji Młodzieżowej Akademii Teatralnej organizowanej przez Stowarzyszenie FILMFORUM w dniach 6-28 sierpnia. W bibliotekach są dla nich zajęcia komputerowe, konkursy literackie, warsztaty literacko-plastyczne, gry planszowe i multimedialne.

Wśród zajęć sportowych są m.in. darmowe wejścia do Aquaparku Wesolandia na basen w godzinach: dzielnica Rembertów 10-11, Wesoła 11-12, a także na siłownię. Ośrodek "Rozbrat" organizuje zajęcia jazdy na rolkach, deskorolkach, bmx i hulajnodze. W Domu Kultury Praga 9 sierpnia ruszą warsztaty taneczne. Ośrodki przyszkolne oferują gry i zabawy sportowe.

Muzeum Narodowe, Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Sztuki Nowoczesnej zapraszają na lekcje tematyczne. Także Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki przygotowała warsztaty plastyczne dla dzieci zainspirowane obejrzanymi wcześniej dziełami.

d3ls31t

Zapisy

Lista wakacyjnych placówek edukacyjnych (WPE) oraz wszystkich zajęć i warsztatów znajduje się na stronie internetowej programu: www.lato.warszawa.pl. Aby zapisać dziecko do WPE należy skontaktować się z wybranym punktem, wypełnić kartę uczestnika i dostarczyć ją na miejsce. Zapisy na zajęcia specjalistycze i warsztaty wymagają bezpośredniego kontaktu z instytucją organizującą daną aktywność.

"Lato w mieście" jest realizowane w Warszawie od 2004 roku. W tym roku w programie biorą udział 132 wakacyjne placówki edukacyjne, 70 obiektów sportowych miejskich, dzielnicowych i przyszkolnych. Inne instytucje przygotowały 711 propozycji zajęć i warsztatów. Ofertę przygotowano również dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Uruchomionych zostało 7 placówek w szkołach specjalnych. Wszystkie placówki uczestniczące w programie otrzymały karty uprawniające do bezpłatnych przejazdów grup młodzieży środkami komunikacji miejskiej. Program w całości finansowany jest ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

d3ls31t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ls31t
d3ls31t