Trwa ładowanie...
d44ych8

Trwają porządki w domkach lęgowych dla ptaków. "Chcemy, by w Warszawie było ich więcej"

Akcję konserwacyjną prowadzi ZOM.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trwają porządki w domkach lęgowych dla ptaków. "Chcemy, by w Warszawie było ich więcej"
d44ych8

Zarząd Oczyszczania Miasta poinformował, że trwa czyszczenie kilkuset domków dla ptaków na terenie stolicy. Uporządkowane skrzynki są potem chętniej zasiedlane przez ptactwo, w okresie lęgowym.

Prace prowadzone są głównie z myślą o tym, by w Warszawie pojawiło się więcej ptaków. Przegląd poszczególnych budek odbywa się w parkach, nadzorowanych właśnie przez ZOM . Z kilkuset domków usunięte zostaną stare i niezamieszkane gniazda. Dzięki temu wiosną ptaki chętniej je zasiedlą. Urzędnicy podkreślają, że wzrost higieny wpływa bezpośrednio na warunki lęgowe.

Ponadto, wraz z opuszczonymi gniazdami usuwane są również pasożyty, które mają niekorzystne oddziaływanie na nowych mieszkańców poszczególnych budek. Zarząd Oczyszczania Miasta przyznaje, że konserwacja domków, dostarcza informacji o konkretnych gatunkach ptaków , które je zamieszkiwały. Pozwala to lepiej zaplanować ilość i zagęszczenie nowych budek. Wiadomo już, że ogromna większość była w pełni wykorzystana. Czyszczenie potrwa do końca lutego.

d44ych8

Przeczytajcie też: Na Pradze ruszyła bezpłatna pomoc psychologiczna i prawna

d44ych8

Podziel się opinią

Share
d44ych8
d44ych8