Trwa ładowanie...
d4etgi0
warszawa

Trzaskowski na prezydenta Krakowa, czy Warszawy? Sprzeczne informacje

Rafał Trzaskowski został kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta stolicy. Jednak na jego stronie www.trzaskowski.pl wciąż można przeczytać, co poseł zrobi dla Krakowa. O Warszawie ani słowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kandydat na prezydenta m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski
Kandydat na prezydenta m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski (Agencja Gazeta / Michał Łepecki)
d4etgi0

Na oficjalnej stronie Rafała Trzaskowskiego , posła PO, próżno szukać planu rozwoju Warszawy, czy choćby wzmianki o mieście, którym poseł chciałby rządzić. Za to doskonale wiadomo, jakie miasto jest lub było (?), przed wyborami do Sejmu w 2015 roku, bliskie sercu polityka. Witryna wita nas zdjęciem Trzaskowskiego, przy którym widnieje napis "Dla Krakowa. Rafał Trzaskowski poseł na Sejm".

Z kolei w zakładce "Dla Krakowa" możemy dowiedzieć się, jak wspaniałe jest to znajdujące się na południu Polski miasto, i co można zrobić, by krakowianom żyło się jeszcze lepiej. "Kraków jako centrum polskiej innowacji to już fakt. To tu kształci się światowej klasy specjalistów, tu zadomowiła się największa liczba innowacyjnych firm" - chwali stolicę małopolski kandydat PO na prezydenta Warszawy.

"Dziś oferta kulturalna, zabytki i kulturalne dziedzictwo Krakowa to nie tylko duma jego mieszkańców, ale także magnes na turystów i inwestorów. Kto nie chciałby mieszkać w tak pięknie odnawianym mieście, móc tu spędzać wolne chwile?" - czytamy na stronie Trzaskowskiego. Poseł zapewnia, że jego celem - gdy zdobędzie mandat - będzie min. rozbudowa infrastruktury (w tym trasy S7) czy zmiana prawa, "które wesprze małopolskie start-upy".

d4etgi0

"W Krakowie szczególnie obiecujące są projekty związane z rewitalizacją Nowej Huty. Tu mają szansę powstać inkubatory polskiej innowacyjności z udziałem krakowskich uczelni oraz polskich i zagranicznych inwestorów. To perspektywa na gospodarcze przyspieszenie Krakowa. Zamierzam pilnować skutecznej realizacji tych projektów i inwestycji z nimi związanych" - obiecuje polityk.

A o stolicy ani słowa. A swoją drogą ciekawe, czy poseł wypełni swoje zobowiązania wobec stolicy małopolski, jeśli zostanie prezydentem Warszawy?

Okazuje się, że na stronie Rafała Trzaskowskiego wpisy są wciąż aktualizowane. Ostatni wpis w kalendarium datowany jest na 17 października, zatem strona od wyborów - które odbyły się w 2015 roku - jest wciąż moderowana. Do czasu publikaji tego materiału witryna nie została zmieniona.

WP Wiadomości / oprac. Michał Kurek

d4etgi0

Podziel się opinią

Share
d4etgi0
d4etgi0