Trwa ładowanie...
warszawa
04-11-2017 14:30

Trzaskowski na prezydenta Krakowa, czy Warszawy? Sprzeczne informacje

Rafał Trzaskowski został kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta stolicy. Jednak na jego stronie www.trzaskowski.pl wciąż można przeczytać, co poseł zrobi dla Krakowa. O Warszawie ani słowa.

Trzaskowski na prezydenta Krakowa, czy Warszawy? Sprzeczne informacjeŹródło: Agencja Gazeta / Michał Łepecki
dtlogaa
dtlogaa

Na oficjalnej stronie Rafała Trzaskowskiego , posła PO, próżno szukać planu rozwoju Warszawy, czy choćby wzmianki o mieście, którym poseł chciałby rządzić. Za to doskonale wiadomo, jakie miasto jest lub było (?), przed wyborami do Sejmu w 2015 roku, bliskie sercu polityka. Witryna wita nas zdjęciem Trzaskowskiego, przy którym widnieje napis "Dla Krakowa. Rafał Trzaskowski poseł na Sejm".

Z kolei w zakładce "Dla Krakowa" możemy dowiedzieć się, jak wspaniałe jest to znajdujące się na południu Polski miasto, i co można zrobić, by krakowianom żyło się jeszcze lepiej. "Kraków jako centrum polskiej innowacji to już fakt. To tu kształci się światowej klasy specjalistów, tu zadomowiła się największa liczba innowacyjnych firm" - chwali stolicę małopolski kandydat PO na prezydenta Warszawy.

"Dziś oferta kulturalna, zabytki i kulturalne dziedzictwo Krakowa to nie tylko duma jego mieszkańców, ale także magnes na turystów i inwestorów. Kto nie chciałby mieszkać w tak pięknie odnawianym mieście, móc tu spędzać wolne chwile?" - czytamy na stronie Trzaskowskiego. Poseł zapewnia, że jego celem - gdy zdobędzie mandat - będzie min. rozbudowa infrastruktury (w tym trasy S7) czy zmiana prawa, "które wesprze małopolskie start-upy".

"W Krakowie szczególnie obiecujące są projekty związane z rewitalizacją Nowej Huty. Tu mają szansę powstać inkubatory polskiej innowacyjności z udziałem krakowskich uczelni oraz polskich i zagranicznych inwestorów. To perspektywa na gospodarcze przyspieszenie Krakowa. Zamierzam pilnować skutecznej realizacji tych projektów i inwestycji z nimi związanych" - obiecuje polityk.

dtlogaa

A o stolicy ani słowa. A swoją drogą ciekawe, czy poseł wypełni swoje zobowiązania wobec stolicy małopolski, jeśli zostanie prezydentem Warszawy?

Okazuje się, że na stronie Rafała Trzaskowskiego wpisy są wciąż aktualizowane. Ostatni wpis w kalendarium datowany jest na 17 października, zatem strona od wyborów - które odbyły się w 2015 roku - jest wciąż moderowana. Do czasu publikaji tego materiału witryna nie została zmieniona.

WP Wiadomości / oprac. Michał Kurek

dtlogaa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtlogaa