Trwa ładowanie...
d3smlw2

Trzaskowski nie chce, żeby Muzeum Bitwy Warszawskiej powstało w Ossowie

- Muzeum Bitwy Warszawskiej powinno powstać w Warszawie, po stronie praskiej we współpracy z podwarszawskimi gminami ościennymi - powiedział Rafał Trzaskowski. W środę szef MON Mariusz Błaszczak zapowiedział, że Muzeum Bitwy Warszawskiej powstanie w Ossowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski (Agencja Gazeta, Fot: Maciej Jaźwiecki)
d3smlw2

W Święto Wojska Polskiego Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer, Małgorzata Kidawa-Błońska, Andrzej Halicki i Jan Grabiec złożyli kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Podczas briefingu zabrał głos Grzegorz Schetyna. - Jesteśmy tu razem z koalicją obywatelską, żeby uczcić rocznicę 15 sierpnia, Cudu nad Wisłą. Dzisiaj szczególny dzień dla polskiej historii, dla nas wszystkich, szczególny dzień dla niepodległości, suwerenności naszego kraju. Gwarancji naszego bezpieczeństwa. Bitwa Warszawska to oczywiście symbol zwycięstwa, która była wielkim wydarzeniem w historii Europy i świata - tłumaczył polityk.

Rafał Trzaskowski zaznaczył, że Bitwa Warszawska jest niezwykle istotna dla tożsamości Warszawy. - Muzeum Bitwy Warszawskiej powinno powstać w Warszawie, po stronie praskiej we współpracy z podwarszawskimi gminami ościennymi - zadeklarował kandydat na prezydenta Warszawy. Przypomniał, że dzisiaj szef MON minister Błaszczak zaproponował, by w Ossowie była filia Muzeum Wojska Polskiego.

d3smlw2

Przeczytaj też: Premier ogłosił datę wyborów samorządowych. Kto ostatecznie kandyduje w Warszawie?

Natomiast Grzegorz Schetyna zapowiedział, że za dwa lata, czyli 15 sierpnia 2020 roku będziemy już w innej rzeczywistości politycznej. - Po zwycięskich wyborach i tych samorządowych i tych parlamentarnych będzie można zorganizować uroczystości w taki sposób, aby wszyscy stanęli obok siebie. Nie będzie różnych osobnych uroczystości, nie będziemy tego dnia i pamięci 15 sierpnia czcić osobno czy przeciwko sobie, tak jak jest dzisiaj - powiedział szef partii PO.

Tymczasem, kiedy Prawo i Sprawiedliwość obchodzi Święto Wojska Polskiego na defiladzie, Rafał Trzaskowski przebywa u dominikanów na jarmarku św. Jacka.

Zobacz także: Historica: Bitwa Warszawska 1920 r.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d3smlw2

Podziel się opinią

Share
d3smlw2
d3smlw2