Trwa ładowanie...
d2upl98

Trzaskowski o prawach kobiet. "Podpiszę Europejską Kartę Równości Kobiet"

Kandydat Koalicji Obywatelskiej wziął udział w konwencji "Kobiety Koalicji Obywatelskiej". Zadeklarował, że jeżeli zostanie prezydentem, podpisze Europejską kartę równości kobiet i mężczyzn w życiu lokalnym.
Share
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiŹródło: East News, Fot: East News Poland
d2upl98

Rafał Trzaskowski w niedzielę podczas konwencji tłumaczył, że walka o prawa kobiet to jest walka o prawa nas wszystkich. - Jeżeli mówimy o równouprawnieniu, jeśli mówimy o darmowych żłobkach dla każdego warszawiaka, jeżeli mówimy o in vitro, to nie dotyczy to tylko i wyłącznie kobiet. To dotyczy nas wszystkich - przekonywał.

Przypomniał, że jego hasłem wyborczym jest "Warszawa dla wszystkich". - Niezależnie od płci, niezależnie od wieku, niezależnie od orientacji seksualnej, niezależnie od wyznawanych poglądów politycznych. Wszystkie te kwestie są zapisane w Europejskiej karcie równości kobiet i mężczyzn w życiu lokalnym. Warszawa taką kartę podpisze i będzie ją respektować - zadeklarował poseł.

d2upl98

Polityk podkreślił, że na listach Koalicji Obywatelskiej są kobiety z PO, Nowoczesnej, ale również takie, które nie należą do żadnej partii politycznej, a które się sprawdziły w życiu społecznym i wykazały się zaangażowaniem. - My nie tylko mówimy o równości, ale ją realizujemy w praktyce - dodał.

Europejska karta równości kobiet i mężczyzn w życiu lokalnym została wprowadzona w maju 2006 roku przez Radę Gmin i Regionów Europy. Karta ta adresowana jest do władz lokalnych i regionalnych Europy. Kartę od momentu jej opracowania podpisało 1514 gmin w 33 państwach (stan na 8 marca 2016). Nysa jest pierwszą gminą w Polsce, która podpisała Kartę i wdraża ją, przyjmując „Równościowy plan działania dla gminy Nysa na lata 2008–2010”.

    East News
Źródło: East News, Fot: East News Poland

Zobacz także: Tajemnicze spotkanie z Gersdorf. Tomasz Poręba komentuje

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d2upl98

Podziel się opinią

Share
d2upl98
d2upl98