Trwa ładowanie...

Trzymetrowy płot stanie przed Sejmem? Jest decyzja

"Projekt płotu jest wyjątkowo agresywny".

Trzymetrowy płot stanie przed Sejmem? Jest decyzja
d2r4hxs
d2r4hxs

Kancelaria Sejmu planowała budowę blisko trzymetrowego płotu wokół Sejmu. Jednak na ten pomysł nie zgodził się Stołeczny Konserwator Zabytków. Wcześniej pomysł został negatywnie zaopiniowany przez Społeczną Radę Ochrony Dziedzictwa Kulturowego przy Prezydencie Miasta – podaje Radio ZET.

Michał Krasucki, Stołeczny Konserwator Zabytków w rozmowie z Radiem ZET powiedział, że "projekt płotu jest wyjątkowo agresywny i zmienia charakter ul. Wiejskiej, która miała być przestrzenią otwartą”. Jednak Kancelaria Sejmu może odwołać się od tej decyzji do Ministra Kultury.

Skąd pomysł na ogrodzenie budynku parlamentu?

W połowie lipca Kancelaria Sejmu wystąpiła już o pozwolenie na budowę do stołecznego konserwatora zabytków. Ogrodzenie miało stanąć od strony ulicy Wiejskiej oraz Górnośląskiej. W budżecie Kancelaria Sejmu zarezerwowała na ten cel 610 tys. zł. Według wstępnych założeń płot ma mieć wysokość 2,25 m i być wykonany ze stalowych prętów.

Stołeczny konserwator nie wydał jeszcze ostatecznej decyzji, ale wstępnie zgodził się na podwyższenie istniejącego murku od ul. Wiejskiej oraz instalację na nim ogrodzenia. - Dopuścił takie rozwiązanie ze względu na poprawę bezpieczeństwa budynków Sejmu. Zalecił, aby przebieg ogrodzenia do minimum ograniczał ingerencję w rosnące na tym terenie drzewa i krzewy oraz zastosowanie ogrodzenia, które nie będzie stanowiło bariery wizualnej, a więc na przykład z prętów, a nie z litego materiału np. muru – mówi Wirtualnej Polsce Magdalena Łan ze stołecznego ratusza. Nad szczegółowym projektem wkrótce będzie debatować rada konserwatorska działająca przy stołecznym konserwatorze zabytków.

d2r4hxs

Źródło: Radio ZET/WP.PL

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: W niemieckim obozie koncentracyjnym KL Warschau zabito 200 tys. Polaków. To tablica upamiętniająca ofiary

d2r4hxs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r4hxs