Trwa ładowanie...

Tu będzie skwer! - piknik sportowy na Bemowie

Parkour, slackline, longboard i turniej breakdance - już w tę niedzielę! (wideo)

Share
Tu będzie skwer! - piknik sportowy na Bemowie
d2pg0mh

W miejscu, gdzie powstanie pierwszy w Warszawie Skwer Sportów Miejskich, odbędzie się wielki sportowy piknik. Impreza rozpocznie się o 12.00, 24 czerwca w niedzielę. Piknik zapowiada pierwszą inwestycję, która rozpocznie się na Osiedlu „Przyjaźń” – powstanie Skweru Sportów Miejskich. Głowna część imprezy będzie się odbywać właśnie na terenie przyszłego Skweru (działka u zbiegu ulic Konarskiego i Górczewskiej). Część atrakcji będzie rozlokowanych na terenie całego osiedla. Piknik to nie tylko sport i zabawa, ale też okazja, by zapoznać się z koncepcją Skweru oraz „Osiedla Przyjaźń 2.0”.

Na terenie pikniku zostaną ustawione leżaki, koce i poduszki, do dyspozycji uczestników. Nie zabraknie też poczęstunku. Pod koniec pikniku odbędzie się kameralne, akustyczne jam session zaproszonych artystów: Mariki, Vienia ze składu Molesta Ewenement i Łony.

Pełny program pikniku:

Atrakcje rekreacyjne dostępne przez cały czas trwania pikniku ( od godziny 12.00 do 21.00)

Frisbee – co półtorej godziny będą ruszały warsztaty rzucania. Każdy warsztat będzie trwał ok. 30 minut. Odbędzie się 6 zorganizowanych zajęć, ale instruktorzy będą do dyspozycji uczestników przez cały czas trwania pikniku.
Disc golf – na terenie osiedla Przyjaźń zostanie wytyczona trasa do pokonania. Animator prowadzący tę zabawę co półtorej godziny będzie zapraszał ludzi do wzięcia udziału i rozpoczynał nową kolejkę disc golfa. Planowanych jest 5 odsłon
Slackline – na terenie pikniku zostaną rozwieszone 3 liny. Każdą z nich będzie obsługiwał jeden instruktor. Animatorzy, na przemian, będą dawać pokaz swych umiejętności, a potem zachęcać uczestników pikniku do spróbowania swoich sił w slackline.
Longboard – uczestnicy będą mieli szansę przetestować różne rodzaje longboardów na wyznaczonej trasie okalającej Skwer.
Kometka – na terenie pikniku zostaną rozstawione 2 boiska do kometki, które przez cały czas trwania pikniku będą do dyspozycji uczestników.

d2pg0mh

Blok o charakterze seniorsko-rodzinnym (od godziny 12.00 do 16.00)

Gry i aktywności sportowe dla seniorów – przez cały czas trwania tego bloku będą startować warsztaty z tai chi, nordic walkingu, gry w boule oraz gimnastyki prozdrowotnej. Każdy warsztat zostanie przeprowadzony dwukrotnie.
Rolki – warsztaty dla zainteresowanych tą forma rozrywki również będą się odbywały przez cały czas trwania bloku. O godzinie 13 i 15 odbędzie się rekrutacja osób chętnych do wzięcia udziału w warsztatach.

Blok międzypokoleniowy, łączący różne grupy wiekowe (od godziny 14.00 do 18.00)

Parkour – na przestrzeni 4 godzin odbędą się 4 pokazy Freerun (parkour i akrobacje). Po każdym pokazie odbędą się godzinne warsztaty przeznaczone dla osób od 16 roku życia. Równolegle będą prowadzone warsztaty dla małych dzieci (od lat 5)
Yo-yo – o godzinie 16 odbędą się pierwsze, profesjonalne zawody yo-yo w Warszawie. Będą one trwały ok. godziny. Zarówno przed zawodami, jak i po ich zakończeniu będą prowadzone warsztaty dla początkujących (dzieci i dorosłych)
Zośka – na przestrzeni 4 godzin ( 14-18 ) zostaną zorganizowane 2 pokazowe mecze Footbag Net (zespołowa odmiana zośki) i 2 pokazy freestyle’u. Pomiędzy pokazami będą odbywać się warsztaty dla uczestników pikniku.
Olimpiada gier podwórkowych – na terenie pikniku zostanie przygotowanych 5 stanowisk z grami podwórkowymi. Uczestnicy pikniku, w ciągu 4 godzin (14-18) będą mogli brać udział w poszczególnych grach, pod okiem animatorów. Wyniki poszczególnych uczestników będą zapisywane. O godzinie 18, wśród osób, które wezmą udział we wszystkich konkurencjach, zostaną ogłoszeni zwycięzcy Olimpiady (w kategorii: dziecko, dorosły, senior).

Blok młodzieżowo-studencki (od godziny 16.00 do 20.00)

Bike polo – o godzinie 16 odbędzie się pokazowy mecz bike polo.
BMX/skateboarding – przez cały dzień będzie trwał deskorolkowy jam session oraz BMX na osobnych przeszkodach ustawionych na terenie pikniku. O godzinie 17 odbędą się zawody best trick na BMX, o godzinie 18 odbędą się zawody best trick na deskorolce.
Breakdance – o godzinie 19 odbędzie się turniej tańca breakdance - Bitwa o Matę.

Akustyczne jam session (od godziny 19.30 do 21.00)
Marika, Vienio ze składu Molesta Ewenement i Łona.

d2pg0mh

Na wideo poniżej - pokaz parkouru.

d2pg0mh

Podziel się opinią

Share
d2pg0mh
d2pg0mh