Trwa ładowanie...
d4m6kda

Tu pierwszy raz w Polsce zapłacisz wirtualną walutą!

Bitcoin Party to pierwsza w Polsce impreza, na której można będzie płacić Złotem 2.0
Share
Tu pierwszy raz w Polsce zapłacisz wirtualną walutą!
d4m6kda

2 sierpnia od 20:00 w Parking Barze w Warszawie odbędzie się pierwsza w Polsce impreza , na której będzie można płacić wirtualną walut Bitcoin. Do tej pory nie istniał w Polsce pub, czy restauracja, która oferowałaby swoim klientom możliwość płatności przy użyciu zdecentralizowanego systemu płatniczego działającego z powodzeniem na całym świecie o*d 2009 roku*. Każde nowe wdrożenie odbija się echem na całym świecie. Głośno było o pierwszym klubie w Nowym Jorku, cukierni i sushi barze z San Francisco, czy Room 77 z bliskiego nam Berlina.

Inicjatywa ma charakter całkowicie oddolny i jest wynikiem zaangażowania entuzjastów, komputerowych geeków, inwestorów. Jesteśmy grupą ludzi którzy aktywnie otwierają się na nowe technologie, które z biegiem lat zmieniają świat - mówią organizatorzy - Nasza akcja ma na celu przekonanie właścicieli restauracji, pubów i innych placówek handlowych do korzystania z internetowej waluty Bitcoin, która przez wielu określana jest wynalazkiem na miarę powstania Internetu albo Złotem 2.0 ze względu na solidny fundament matematyczny gwarantujący bezpieczeństwo transakcji i brak możliwości ingerencji w podaż tejże waluty przez jakąkolwiek firmę, czy instytucję.

Jak działa Bitcoin? Żeby płacić za pomocą wirtualnej waluty trzeba mieć smartfona. Następnie odnaleźć w sklepie z aplikacjami odpowiedni program do obsługi bitcoinów, a w międzyczasie kupić od kogoś innego, lub na jednej z wielu giełd, trochę elektronicznej waluty. W Polsce taką giełdą sprzedającą bitcoiny jest np. pln.bitcurex.com .

d4m6kda

Podziel się opinią

Share
d4m6kda
d4m6kda