Trwa ładowanie...

Tunel pod torami w Rembertowie najwcześniej w 2021 roku

Opóźnienia w budowie tunelu w Rembertowie. Mieszkańcy skarżą się na długie korki powodowane zamykaniem przejazdu kolejowego.

Tunel pod torami w Rembertowie najwcześniej w 2021 roku
d3udrdp
d3udrdp

Zacznie się najwcześniej w 2018 roku i potrwa trzy lata - tak wygląda plan dotyczący budowy tunelu pod torami w Rembertowie - informuje radio RDC. - To sztandarowa obietnica wszystkich samorządowców - żalą się mieszkańcy, którzy za każdym razem, gdy zamykany jest przejazd kolejowy, stoją tam w długich korkach. - Chcemy rozwiązać problem kompleksowo - odpowiada miasto.

Ten przejazd kolejowy zna każdy, kto choć raz pojawił się w Rembertowie. Tory dzielą dzielnicę na pół, znacznie utrudniając codzienne życie. - Mieszkańcy już wielokrotnie apelowali o budowę tunelu - tłumaczy Aleksander Lesiński ze stowarzyszenia „Rembertów Bezpośrednio”.

- Przygotowania do budowy trwają, bo chcemy ten problem załatwić kompleksowo - odpowiada Bartosz Milczarczyk z Urzędu Miasta. Na ukończeniu są już rozmowy w sprawie umowy z PKP PLK na budowę trzech nowych przepraw w Rembertowie i Wesołej.

Jeśli umowę faktycznie uda się podpisać, PKP PLK szacuje, że prace w Rembertowie rozpoczną się za półtora roku.

Źródło: (rdc.pl)

d3udrdp
d3udrdp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3udrdp