Trwa ładowanie...
dnr1ba8

Tunel pod torami w Rembertowie najwcześniej w 2021 roku

Opóźnienia w budowie tunelu w Rembertowie. Mieszkańcy skarżą się na długie korki powodowane zamykaniem przejazdu kolejowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tunel pod torami w Rembertowie najwcześniej w 2021 roku
dnr1ba8

Zacznie się najwcześniej w 2018 roku i potrwa trzy lata - tak wygląda plan dotyczący budowy tunelu pod torami w Rembertowie - informuje radio RDC. - To sztandarowa obietnica wszystkich samorządowców - żalą się mieszkańcy, którzy za każdym razem, gdy zamykany jest przejazd kolejowy, stoją tam w długich korkach. - Chcemy rozwiązać problem kompleksowo - odpowiada miasto.

Ten przejazd kolejowy zna każdy, kto choć raz pojawił się w Rembertowie. Tory dzielą dzielnicę na pół, znacznie utrudniając codzienne życie. - Mieszkańcy już wielokrotnie apelowali o budowę tunelu - tłumaczy Aleksander Lesiński ze stowarzyszenia „Rembertów Bezpośrednio”.

- Przygotowania do budowy trwają, bo chcemy ten problem załatwić kompleksowo - odpowiada Bartosz Milczarczyk z Urzędu Miasta. Na ukończeniu są już rozmowy w sprawie umowy z PKP PLK na budowę trzech nowych przepraw w Rembertowie i Wesołej.

dnr1ba8

Jeśli umowę faktycznie uda się podpisać, PKP PLK szacuje, że prace w Rembertowie rozpoczną się za półtora roku.

Źródło: (rdc.pl)

Przeczytaj też: "Zwolnienia w ratuszu pokazują, że afera reprywatyzacyjna doszła do najwyższych szczebli władzy w Warszawie"

dnr1ba8

Podziel się opinią

Share
dnr1ba8
dnr1ba8