Trwa ładowanie...
d2odt0g

Turyści lubią Warszawę

Warszawski Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące rynku turystycznego w stolicy. Okazuje się, że Warszawa jest celem naprawdę wielu turystów. Raport dotyczy ubiegłego roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa liderem turystyki w Polsce
Warszawa liderem turystyki w Polsce (Unsplash.com)
d2odt0g

Miliony turystów w Warszawie

Z raportu warszawskiego Urzędu Statystycznego dowiadujemy się, że w 2019 roku stolicę odwiedziło niemal 4 miliony turystów, w tym półtora miliona zagranicznych. Nic więc dziwnego, że z roku na rok powiększa się baza noclegowa. To wszystko czyni Warszawę najchętniej odwiedzanym miastem w Polsce.

Przyjezdni najczęściej wybierają nocleg na Śródmieściu, bo aż 35% z nich postanowiło zatrzymać się właśnie w tej dzielnicy. Turyści w 2019 roku mieli w Śródmieściu do dyspozycji aż 12,3 tys. miejsc noclegowych. Na drugim miejscu w tym zestawieniu znalazły się Włochy z wynikiem 5 tys.. Swoją pozycję Włochy zawdzięczają bliskości lotniska i dobremu dojazdowi do centrum. Podium dopełnia Mokotów, gdzie ulokowały się duże skupiska biurowców. Na drugim biegunie, jeśli chodzi o bazę noclegową, znalazły się Targówek i Żoliborz, w którego przypadku zanotowano jedynie 72 miejsca noclegowe.

d2odt0g

W ubiegłym roku na terenie Warszawy funkcjonowały 192 obiekty noclegowe, z których aż 190 działało przez cały rok. Oznacza to, że rynek ów urósł o 3,2% w stosunku do poprzedniego roku. Większość obiektów stanowią hotele i motele.

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2odt0g

Podziel się opinią

Share
d2odt0g
d2odt0g