Trwa ładowanie...

Twierdza Modlin sprzedana! Co dalej?

Twierdza Modlin została sprzedana. Udało się to dopiero za dziewiątym razem. Przetarg wygrała firma deweloperska

Twierdza Modlin sprzedana! Co dalej?
dommrdy
dommrdy

Po prawie pięciu latach starań i dziewięciu przetargach znalazł się nabywca na Twierdzę Modlin. Początkowo wyceniano ją na ponad 200 mln zł, ostatecznie zwycięzca zapłacił 17, 85 mln zł (po bonifikacie). Prócz zwycięskiego dewelopera twierdzę wspólnie chciały kupić dwie osoby fizyczne.

Kompleks wpisany jest wprawdzie na listę zabytków, ale konserwator zgodził się na pewne ustępstwa wobec nabywcy. To oznacza, że może powstać tam wkomponowane w twierdzę osiedle mieszkaniowe wraz z kompleksem biurowym.

Konserwator dopuszcza bardzo szerokie możliwości adaptacji, przerobienia koszar pod warunkiem, że zostanie zachowana bryła budynku. Wnętrza będę mogły być adaptowane do funkcji mieszkalnych, hotelowych, usługowych, kulturalnych i turystycznych –powiedziała rzeczniczka prasowa Agencji Mienia Wojskowego Małgorzata Golińska.

Twierdza Modlin należy do największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce. Składa się z cytadeli oraz umocnionych przedmości: kazuńskiego i nowodworskiego oraz dwóch pierścieni fortów. Twierdza Modlin stanowi wielokrotnie rozbudowywany zespół umocnień i zawiera w sobie elementy fortyfikacji francuskich, rosyjskich i polskich.

Firma deweloperska nie zdradziła swoich planów, co do wykorzystania obiektu.

dommrdy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dommrdy