Trwa ładowanie...

Tyle pieniędzy Gronkiewicz-Waltz wydała na prawników. Są powody do oburzenia?

Tydzień temu urząd skarbowy zajął 12 tys. zł z prywatnego konta Gronkiewicz-Waltz.

Share
Tyle pieniędzy Gronkiewicz-Waltz wydała na prawników. Są powody do oburzenia?
d41ukfd

Hanna Gronkiewicz-Waltz została po raz siódmy ukarana 3 tys. zł grzywny za niestawienie się przed komisją weryfikacyjną ds. stołecznej reprywatyzacji. Prezydent wynajęła prawników, którzy pomagają jej uniknąć kary. Na ich prace wydała 100 tys. zł - podaje Fakt.pl.

Mimo starań pełnomocników pani prezydent, tydzień temu urząd skarbowy zajął 12 tys. zł z prywatnego konta Gronkiewicz-Waltz.

Chodzi o niestawiennictwo na rozprawach dotyczących nieruchomości Twarda 8 i 10, Chmielna 70 i Sienna 29. Komisja decyzje o nałożeniu grzywien wydała 29 czerwca (dwie pierwsze nieruchomości), 13 lipca i 31 lipca.

Wezwania do dobrowolnego uiszczenia grzywny prezydent Warszawy doręczono - w dwóch pierwszych sprawach - 1 sierpnia, w dwóch kolejnych - 11. Z kolei 11 września - jak wynika z informacji PAP - przewodniczący komisji wystąpił z wnioskiem w wszczęcie postępowania egzekucyjnego.

d41ukfd

Odwołania

Gronkiewicz-Waltz odmawia stawiennictwa przed komisją jako strona postępowań, argumentując, że komisja jest niekonstytucyjna. Prezydent odwołała się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Złożyła też wniosek do NSA o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego. Jak uzasadniała, w Polsce są obecnie dwa organy do spraw reprywatyzacyjnych - komisja oraz prezydent miasta i w związku z tym nie ma możliwości, by prezydent był stroną w komisji.

źródło: Fakt.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Sukces kliniki Budzik. Marcin wybudził się ze śpiączki: "jest już z nami"

d41ukfd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41ukfd
d41ukfd