Qaqwqwrqw

"Tylko nie mów nikomu". Policja zablokowała projekcję filmu Sekielskiego. Wiosna żąda wyjaśnień

Do pokazu dokumentu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" na Katedrze Polowej Wojska Polskiego nie doszło z powodu policji, która zarekwirowała rzutnik. Partia Roberta Biedronia domaga się wyjaśnień, kto stał za tą decyzją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiosna domaga się wyjaśnień ws. blokady projekcji filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"
Wiosna domaga się wyjaśnień ws. blokady projekcji filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
Qaqwqwrqw

Wiosna chciała w poniedziałek wieczorem wyświetlić na fasadzie budynku Katedry Polowej Wojska Polskiego film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Przez lata posługę pełnił tam abp Leszek Sławoj-Głódź, jedna z postaci filmu. Pokaz zablokowała policja, która skonfiskowała rzutnik. Robert Biedroń zapowiedział, że będzie organizował wyświetlanie dokumentu w całej Polsce.

Na razie lider partii domaga się tłumaczenia. - Żądamy wyjaśnień, kto podjął decyzję i na jakiej podstawie, żeby uniemożliwić projekcję tego filmu. Czy zamieszani są w to biskupi, czy kuria warszawsko-praska. Wiemy, że policja stwierdziła, że była próba wyświetlenia filmu, a nie wyświetlenie filmu. Ostatecznie do tego nie doszło - powiedział Biedroń na briefingu, cytowany przez 300polityka.pl.

Qaqwqwrqw

Szef Wiosny zwrócił się też z apelem do Jarosława Kaczyńskiego. - Panie prezesie, chcielibyśmy się dowiedzieć, jak to jest, że za rządów PiS policja nie puka o 5, 6, 7 rano do sprawców przestępstw pedofilii, a macie ich podanych na tacy z imienia i nazwiska. Państwo polskie nie funkcjonuje. Czy kurie biskupie są terytoriami wyłączonymi z polskiej jurysdykcji? - pytał.

Biedroń zapowiedział, że chce wysłać jasny sygnał: "nie będziemy milczeć". Podobny apel wystosowała również do szefa MSWiA Joanna Scheuring-Wielgus. - Panie Brudziński, najwyższy czas wejść o 6 rano do wszystkich diecezji w Polsce, w których urzędują biskupi, którzy znaleźli się na liście hańby "Nie lękajcie się". Czas najwyższy ich przesłuchać i niektórych wsadzić do więzienia - dodała posłanka.

Zobacz także: Scheuring-Wielgus odpowiada Kaczyńskiemu. Atakuje przy okazji Schetynę

Qaqwqwrqw

Źródło: 300polityka.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw