Trwa ładowanie...

Ubóstwo na Mazowszu nadal widoczne. "Stolicy ten problem nie dotyczy"

Najnowsze dane opublikował Urząd Statystyczny w Warszawie.
Share
Ubóstwo na Mazowszu nadal widoczne. "Stolicy ten problem nie dotyczy"
d30e8ij

Stolica dynamicznie się rozwija i jakość życia, a także poziom zamożności mieszkańców systematycznie wzrastają. Taki wniosek płynie z badania pn. "Zjawisko ubóstwa w województwie mazowieckim w 2014 r."

To samo można zaobserwować w regionie podwarszawskim, gdzie w coraz większym stopniu rośnie stopa życiowa mieszkańców. Im dalej od Warszawy, tym bardziej zjawisko ubóstwa staje się niestety widoczne. Szczególnie w północnych i południowych rejonach Mazowsza.

Urząd Statystyczny podkreśla, że niski poziom życia oraz zagrożenie biedą występują m.in. w powiatach: szydłowieckim, przysuskim, makowskim, sierpeckim i przasnyskim. Badacze podkreślają, że pomimo upływu lat zjawisko ubóstwa jest stosunkowo trwałe i nie dość, że nie zmalało to w wielu rejonach sytuacja uległa wręcz pogorszeniu.

d30e8ij

W ciągu pięciu ostatnich lat realia poprawiły się nieznacznie, w dziewięciu powiatach Mazowsza. Analizę danych przeprowadzono tzw. metodą wzorca rozwoju Hellwiga. Przy określaniu występowania i zagrożenia ubóstwem brano pod uwagę dane dotyczące bezrobocia oraz liczbę osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej z różnych przyczyn w 2014 r. Z całością badania można zapoznać się tutaj .

Przeczytajcie też: 101. urodziny rodowitej mieszkanki Pragi Północ. "Pani Marianna Patryc tryska energią"

d30e8ij

Podziel się opinią

Share
d30e8ij
d30e8ij