Trwa ładowanie...
dur4zf9

"Uchodźcy mile widziani" - kolejna manifestacja w sprawie imigrantów

"Polacy na przestrzeni dziejów wielokrotnie korzystali z gościnności i pomocy innych krajów i narodów"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Uchodźcy mile widziani" - kolejna manifestacja w sprawie imigrantów
dur4zf9

"12 września spotykamy się w Warszawie aby wyrazić naszą solidarność z uchodźcami i pokazać, że chcemy i jesteśmy gotowi im pomagać" - piszą organizatorzy manifestacji, która ma odbyć się 12 września pod pomnikiem Mikołaja Kopernika.

To kolejne zgromadzenie w tej sprawie. Wczoraj informowaliśmy was o "Manifestacji przeciwko imigrantom", która ma się odbyć tego samego dnia. Różnią się lokalizacją. Zgromadzenie antyimigranckie odbędzie się przy pl. Defilad. ****

Pod pomnikiem Kopernika zbiorą się ci, którzy uważają, że "moralnym obowiązkiem jest pomóc ludziom uciekającym przed wojną i prześladowaniami, bez względu na ich rasę, narodowość czy wyznanie". - Jest nam wstyd za wypowiedzi wielu polskich polityków, dziennikarzy i liczne głosy w mediach społecznościowych protestujące przeciw solidarnemu rozwiązywaniu problemu uchodźców w gronie europejskich państw - piszą na stronie wydarzenia organizatorzy, nieformalna inicjatywa "Chlebem i solą".

dur4zf9

Uczestnicy podkreślają, że przeciwstawiają się ksenofobii, rasizmowi i powielaniu krzywdzących mitów na temat innych kultur i wyznań. - Polacy na przestrzeni dziejów wielokrotnie korzystali z gościnności i pomocy innych krajów i narodów - również określanych jako odległe nam kulturowo - informują.

W obliczu dramatycznego położenia kilkuset tysięcy ludzi szukających schronienia w Europie, jest dla nas oczywiste, że powinniśmy tego schronienia udzielić. Zdajemy sobie sprawę z konieczności wdrożenia długofalowych i mądrych programów pomocy i integracji, ale nie zgadzamy się aby jakiekolwiek trudności czy niewygody były wymówką dla obojętności wobec ludzi uciekających przed śmiercią i ratujących swoje rodziny.

Przyjść może każdy, również całe rodziny. - Pokażmy, że jesteśmy społeczeństwem dla którego moralność, gościnność i odwaga nie są pustymi hasłami. Pokażmy to uchodźcom, ale też swoim dzieciom, naszym władzom i światu - zapraszają.

Pokojowa manifestacja rozpocznie się 12 września o godz. 16.00.

dur4zf9

Przeczytajcie też: To już pewne! Trasa AK otwarta*w przyszłym tygodniu*

dur4zf9

Podziel się opinią

Share

dur4zf9

dur4zf9