Trwa ładowanie...

Uchwała śmieciowa nieważna?

Regionalna Izba Obrachunkowa zakwestionowała nowy system gospodarowania odpadami w stolicy

Uchwała śmieciowa nieważna?
d1y9ybn
d1y9ybn

Uchwała ustalająca wysokość stawek za odbiór śmieci została uznana na nieważną. Regionalna Izba Obrachunkowa - czyli organ pełniący funkcję nadzorczą w zakresie budżetów samorządów - ustaliła, że "uchwała śmieciowa" narusza zapisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w*gminach* - informuje Gazeta Echo. Tym samym - wydawałoby się, że już zamknięty - najgorętszy temat sezonu wraca znowu.

Chodzi dokładnie o artykuły 6j i 6k. Mówią one o różnicowaniu stawek opłaty w zależności od powierzchni lokalu mieszkalnego, liczby mieszkańców zamieszkujących nieruchomość, odbierania odpadów z terenów wiejskich lub miejskich, a także od rodzaju zabudowy oraz o wprowadzeniu zwolnień lub też dopłat dla właścicieli nieruchomości. Warszawscy radni przy uchwalaniu stawek nie kierowali się bynajmniej liczbą mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość. Stwierdzili, że sztuka to sztuka i mieszkańcy domów jednorodzinnych będą płacić tyle samo od swojej posesji. Niezależnie, czy w domu mieszka jedna osoba czy dziesięć właściciele zapłacą tyle samo.****

Miasto ma teraz 30 dni na reakcję. Może złożyć skargę na uchwałę Regionalnej Izby Obrachunkowej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Może również poprawić uchwałę.

d1y9ybn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y9ybn