Trwa ładowanie...

Uczelnia Macierewicza chciała zamówić piwo za 360 tys. złotych. Jest dymisja i anulowanie przetargu

Prawie 1,2 tys. beczek oraz kilkanaście rodzajów piw. Akademia Sztuki Wojennej ogłosiła przetarg na "złoty trunek" za 360 tys. złotych. Uczelnia odniosła się do zarzutów, ale reakcja resortu Antoniego Macierewicza byu

Uczelnia Macierewicza chciała zamówić piwo za 360 tys. złotych. Jest dymisja i anulowanie przetargu
d3i6p3k
d3i6p3k

Sprawę tego nietypowego zamówienia opisaliśmy w WP. Resort obrony narodowej zareagował błyskawicznie. Sprawa skończyła się dymisją p.o. kanclerza uczelni oraz o anulowaniem konkursu ofert.

Sprawę zamówienia opisaliśmy w WP powołując się na serwis NaTemat. Do naszej publikacji odniosła się na stronie internetowej uczelnia . Wyjaśniono, że przetarg ogłoszono dla nadzorowanego przez Akademię kasyna oraz restauracji.

"Kasyno ASzWoj posiada wszelkie pozwolenia na prowadzenie działalności gastronomicznej, w tym także zezwolenie na sprzedaż i podawanie napojów zawierających powyżej 4,5 proc. do 18 proc., wydane przez Urząd Dzielnicy Rembertów" - głosi oświadczenie. Ponadto, "sprzedaż i podawanie piwa/napojów alkoholowych nie stoi w sprzeczności z przepisami dotyczącymi jednostek wojskowych".

Jak dodano, "ogłoszenie należy traktować jako w pełni zgodne z przepisami obowiązującego prawa".

d3i6p3k

Zamówienie na piwo za 360 tys. zł. O co chodzi?

Akademia Sztuki Wojennej to uczelnia stworzona w 2016 roku przez ministra obrony narodowej. Antoni Macierewicz po prostu zmienił nazwę z Akademii Obrony Narodowej oraz wymienił kadrę zarządzającą.

Instytucja ogłosiła ostatnio na swojej stronie internetowej nietypowy przetarg na "Dostawę piwa do Akademii Sztuki Wojennej" . Wysokość zamówienia to, bagatela, 358,7 tys. złotych bez VAT. Na liście zamówień znalazło się 1,2 tys. beczek i kilkanaście rodzajów piw. Każdego rodzaju po 3 tys. sztuk.

Uczelnia zamówiła także m.in. stoły, krzesła, schładzarkę do szkła oraz materiały promocyjne. Zamówienie miało trafić do kasyna, które posiada otwartą, publicznie dostępną restaurację.

Zamówienie na piwo anulowane, MON przyjął dymisję

Oferty można było składać do 11 grudnia 2017 roku. No właśnie, można było, bo przetarg został już anulowany przez MON. Informacja o zamówieniu na piwo zniknęła także ze strony internetowej Akademii.

d3i6p3k

Mało tego, resort przyjął dymisję pełniącego obowiązki kanclerza Tomasza Nowogórskiego.

Źródło: WP Wiadomości / Autor: Tomasz Orszulak

d3i6p3k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i6p3k