Trwa ładowanie...
d1delso

Uczelnia Macierewicza chciała zamówić piwo za 360 tys. złotych. Jest dymisja i anulowanie przetargu

Prawie 1,2 tys. beczek oraz kilkanaście rodzajów piw. Akademia Sztuki Wojennej ogłosiła przetarg na "złoty trunek" za 360 tys. złotych. Uczelnia odniosła się do zarzutów, ale reakcja resortu Antoniego Macierewicza byu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uczelnia Macierewicza chciała zamówić piwo za 360 tys. złotych. Jest dymisja i anulowanie przetargu
d1delso

Sprawę tego nietypowego zamówienia opisaliśmy w WP. Resort obrony narodowej zareagował błyskawicznie. Sprawa skończyła się dymisją p.o. kanclerza uczelni oraz o anulowaniem konkursu ofert.

Sprawę zamówienia opisaliśmy w WP powołując się na serwis NaTemat. Do naszej publikacji odniosła się na stronie internetowej uczelnia . Wyjaśniono, że przetarg ogłoszono dla nadzorowanego przez Akademię kasyna oraz restauracji.

"Kasyno ASzWoj posiada wszelkie pozwolenia na prowadzenie działalności gastronomicznej, w tym także zezwolenie na sprzedaż i podawanie napojów zawierających powyżej 4,5 proc. do 18 proc., wydane przez Urząd Dzielnicy Rembertów" - głosi oświadczenie. Ponadto, "sprzedaż i podawanie piwa/napojów alkoholowych nie stoi w sprzeczności z przepisami dotyczącymi jednostek wojskowych".

d1delso

Jak dodano, "ogłoszenie należy traktować jako w pełni zgodne z przepisami obowiązującego prawa".

###Zamówienie na piwo za 360 tys. zł. O co chodzi?

Akademia Sztuki Wojennej to uczelnia stworzona w 2016 roku przez ministra obrony narodowej. Antoni Macierewicz po prostu zmienił nazwę z Akademii Obrony Narodowej oraz wymienił kadrę zarządzającą.

Instytucja ogłosiła ostatnio na swojej stronie internetowej nietypowy przetarg na "Dostawę piwa do Akademii Sztuki Wojennej" . Wysokość zamówienia to, bagatela, 358,7 tys. złotych bez VAT. Na liście zamówień znalazło się 1,2 tys. beczek i kilkanaście rodzajów piw. Każdego rodzaju po 3 tys. sztuk.

d1delso

Uczelnia zamówiła także m.in. stoły, krzesła, schładzarkę do szkła oraz materiały promocyjne. Zamówienie miało trafić do kasyna, które posiada otwartą, publicznie dostępną restaurację.

###Zamówienie na piwo anulowane, MON przyjął dymisję

Oferty można było składać do 11 grudnia 2017 roku. No właśnie, można było, bo przetarg został już anulowany przez MON. Informacja o zamówieniu na piwo zniknęła także ze strony internetowej Akademii.

Mało tego, resort przyjął dymisję pełniącego obowiązki kanclerza Tomasza Nowogórskiego.

d1delso

Źródło: WP Wiadomości / Autor: Tomasz Orszulak

d1delso

Podziel się opinią

Share
d1delso
d1delso