Trwa ładowanie...

Uczniowie wracają do szkół. Wojewoda mazowiecki apeluje: "Chrońmy młodzież przed dopalaczami"

Kompleksowe działania wzmacniające profilaktykę, wejdą w życie wraz z nowym rokiem szkolnym.

Share
Uczniowie wracają do szkół. Wojewoda mazowiecki apeluje: "Chrońmy młodzież przed dopalaczami"
d35ph0m

Jacek Kozłowski zwrócił się w liście do władz samorządowych o wsparcie działań, mających na celu wzmocnienie profilaktyki dotyczącej dopalaczy na Mazowszu. Tylko w tym roku na terenie województwa zatruło się nimi 279 osób. Stąd decyzja m.in. o ściślejszej współpracy szkół z policją i inspekcją sanitarną, szkoleniach dla pedagogów i nauczycieli oraz warsztatach dla uczniów.

- Problem dopalaczy to nasza wspólna sprawa, dlatego konieczna jest w tej kwestii współpraca wielu instytucji. Celem intensyfikacji działań profilaktycznych jest dotarcie do młodzieży nie tylko z informacją, ale także z odpowiednią pomocą – powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

d35ph0m

Dodatkowe wytyczne w tej sprawie przekazał dyrektorom placówek, Mazowiecki Kurator Oświaty. Zobowiązał ich do zaktualizowania programów profilaktyki o zadania dotyczące przeciwdziałania dopalaczom, w tym opracowania procedur do 30 października br. W szkołach mają być organizowane szkolenia dla rad pedagogicznych oraz cykliczne spotkania z uczniami i rodzicami. Silniejszy akcent będzie też położony na monitorowanie problemu dopalaczy.

Warto zaznaczyć, że 1 lipca weszła w życie nowelizacja ustawy, której celem jest wprowadzenie lepszej kontroli instytucji państwowych nad rynkiem dopalaczy. 114 nowych substancji zyskało status narkotyków , w związku z czym ich posiadanie oraz handel mogą być ścigane przez policję.

d35ph0m

Podziel się opinią

Share
d35ph0m
d35ph0m