Trwa ładowanie...

Udało się! Klub Komediowy powstanie przy placu Zbawiciela

Oficjalne otwarcie Klubu planowane jest już na połowę stycznia

Udało się! Klub Komediowy powstanie przy placu Zbawiciela
d17v1mo
d17v1mo

Dzięki udanej akcji crowdfundingowej już wkrótce na kulturalnej mapie Warszawy na stałe zagości Klub Komediowy . Teatr improwizowany, stand-up i inne nietypowe formy teatralne wreszcie będą miały swoje stałe miejsce w stolicy.

Klub Komediowy, do tej pory działający w Klubokawiarni Chłodna 25 w Warszawie, otwiera swoją nową siedzibę przy placu Zbawiciela przy ulicy Nowowiejskiej 1/3. Klub wspólnymi siłami tworzą artyści z teatrów improwizowanych, m.in. Klancyk i Hofesinka, uczestnicy warsztatów improwizacji, komicy ze Stand-up Polska i inni. Inspiracją do powstania tego miejsca były funkcjonujące z powodzeniem comedy clubs działające m.in. w USA czy Wielkiej Brytanii.

Otwarcie nowego lokalu jest możliwe dzięki wsparciu internautów. W* ciągu 40 dni udało się zebrać ponad 37 tys. złotych na remont i wyposażenie klubu za pomocą portalu crowdfundingowego PolakPotrafi.pl.* Akcję wsparło ponad 330 osób. Wielu z nich zaangażowało się również jako wolontariusze w fizyczną pomoc w remoncie lokalu.

Nasza misja to stworzenie miejsca dla wszystkich, którzy szukają dobrej rozrywki.* Za dnia warsztaty i próby, wieczorami spektakle improwizowane, stand-upy i inne nieobecne na polskiej scenie formy teatralne - to plan na repertuar klubu.* Tutaj początkujący artyści, komicy mogą rozwijać się pod okiem tych bardziej doświadczonych – mówi Michał Sufin , prezes Stowarzyszenia „Windą w bok”, które będzie zarządzać Klubem.

d17v1mo

Oficjalne otwarcie Klubu planowane jest już na połowę stycznia.

Do tej pory w Klubie Komediowym występowali m.in. Maciek Stuhr, Dorota Masłowska, Jacek Kleyff, Kuba Żulczyk, Karolina Korwin-Piotrowska, a koncertowali Paula i Karol, Marcin Masecki czy Paweł Szamburski. W 2012 r. Klub Komediowy, działając jeszcze na Chłodnej, otrzymał Wdechę Publiczności – nagrodę kulturalną Gazety Co jest Grane.

d17v1mo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17v1mo