ycipk-1mbexd

Udawali funkcjonariusza CBA i wnuczka. Wyłudzili 90 tys. zł!

Oszustów udało się załapać
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Udawali funkcjonariusza CBA i wnuczka. Wyłudzili 90 tys. zł!
ycipk-1mbexd

Schemat działania przestępców działających metodą „na wnuczka” jest zawsze ten sam. Podobnie było i w tym przypadku. Do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna podający się za jego wnuczka z prośbą o wsparcie finansowe podyktowane nieprzewidzianą sytuacją życiową.

Czytaj też: Plaga włamań w Warszawie. Złodzieje mają nowy sposób

Kiedy rzekomy krewny zakończył rozmowę, na ten sam numer zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się z imienia i nazwiska i powiedział, że jest funkcjonariuszem CBA. Poprosił o współpracę w prowadzonym śledztwie dotyczącym przestępców wyłudzających pieniądze metodą „na krewnego”. Fałszywy funkcjonariusz CBA stwierdził, że do tej właśnie grupy należy osoba, która przed chwilą dzwoniła do pokrzywdzonego i prosiła o finansowe wsparcie. Współpraca z organami ścigania miała polegać między innymi na przekazaniu wskazanej osobie pieniędzy, które zaraz po zakończonej akcji miały wrócić do ich właściciela.

ycipk-1mbexd

Wprowadzony w błąd starszy mężczyzna zgodził się na współpracę i jeszcze tego samego dnia, w różnych punktach w centrum miasta, w krótkich odstępach czasu przekazał w sumie 90 tysięcy złotych osobie podającej się za funkcjonariusza CBA.

Po dwóch dniach, kiedy pokrzywdzony zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa tracąc swoje oszczędności, zgłosił się na policję opowiadając śledczym ze szczegółami o tym, co go spotkało.

Sprawą zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Wczoraj, po kilku tygodniach pracy, zatrzymali Macieja S., podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. 26-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jak ustalili śródmiejscy policjanci związek z tym oszustwem mógł mieć także 35-letni Piotr J., który już wcześniej został zatrzymany przez policjantów z Mokotowa i tymczasowo aresztowany właśnie za tego typu przestępstwa.

Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

ycipk-1mbexd

Czytaj też: Kto rozpoznaje tego "funkcjonariusza"?

Zobaczcie WIDEO z zatrzymania członków gangu "obcinaczy palców"!

Podziel się
ycipk-1mbexd
ycipk-1mbexd
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1mbexd