Trwa ładowanie...

Udusił kobietę i ukrył jej ciało w garażu. Brutalna zbrodnia pod Warszawą

Brutalne zabójstwo pod Warszawą.

Udusił kobietę i ukrył jej ciało w garażu. Brutalna zbrodnia pod Warszawą
d37enc2
d37enc2

26-letni Jakub K. podejrzany jest o zabójstwo 36-letniej mieszkanki miejscowości Konstancin-Jeziorna. Mężczyzna udusił swoją ofiarę, po czym ukrył jej ciało w garażu, na terenie posesji w powiecie grójeckim. Napastnik został zatrzymany w Świnoujściu, chwilę po tym, jak opuścił pokład promu ze Szwecji. Wyjaśnianiem okoliczności tego zdarzenia zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Warszawie oraz stołeczni policjanci. 26-letniemu Jakubowi K., który został już tymczasowo aresztowany przez sąd, może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Informacja o zaginięciu 36-latki z Konstancina-Jeziorny pojawiła się w ubiegły poniedziałek. Z przekazanych relacji wynikało, że od jakiegoś czasu nie kontaktowała się z bliskimi, którzy zaniepokojeni tą sytuacją, zgłosili sprawę funkcjonariuszom.

Ustalenie tożsamości sprawcy

Policjanci pojawili się w mieszkaniu kobiety, po czym obejrzeli osiedlowy monitoring. Z uzyskanych informacji wynikało, że kilka dni wcześniej z bloku 36-latki, w nocy wychodził mężczyzna i niewykluczone, że to właśnie on mógł mieć związek z tą sprawą. Przeprowadzono oględziny mieszkania. Następnie opracowano portret pamięciowy. W czwartek policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, który był widziany tej nocy w miejscu zamieszkania 36-latki.

Z informacji policjantów wynikało, że tego dnia, kiedy wpłynęło zawiadomienie o zaginięciu kobiety, mężczyzna wyjechał do Świnoujścia i promem udał się do Szwecji. Kiedy funkcjonariusze ustalili, że będzie on wracał do kraju w sobotę rano, o pomoc poprosili komendę w Świnoujściu. Policjanci zatrzymali 26-letniego Jakuba K.

Udusił i ukrył ciało w garażu

Mężczyzna został przewieziony do stołecznej komendy. Z relacji 26-latka wynikało, że pojawił się w mieszkaniu kobiety, aby uporządkować akwarium, ponieważ zajmował się tym na co dzień. Tam miało dojść do kłótni z 36-latką, w trakcie której przewrócił ją, a następnie zaczął dusić. Z sekcji zwłok wynika, że kobieta była także bita w głowę drewnianym narzędziem. Jakub. K., ukrył ciało kobiety w garażu swojego rodzinnego domu, na terenie posesji w powiecie grójeckim. Zwłoki kobiety były ukryte w walizce szczelnie owiniętej folią.

d37enc2

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która wspólnie z policjantami będzie wyjaśniać okoliczności tej zbrodni oraz motywy działania mężczyzny. Jakub K. został już przesłuchany przez prokuratora. Za zabójstwo może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

d37enc2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37enc2