Trwa ładowanie...
d30zigu

Ułatwienia dla restauratorów na ul. Francuskiej

Zarząd Dróg Miejskich wprowadza ułatwienia dla właścicieli ogródków gastronomicznych na ul. Francuskiej. Przygotowano spójny projekt rozmieszczenia ogródków. Dzięki temu restauratorzy łatwiej uzyskają zezwolenie na zajęcie pasa drogowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Kawiarnie i restauracje przy ul. Francuskiej na Saskiej Kępie
Warszawa. Kawiarnie i restauracje przy ul. Francuskiej na Saskiej Kępie (East News)
d30zigu

Francuska to jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic Saskiej Kępy i całej Warszawy. Działa przy niej wiele lokali gastronomicznych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom restauratorów stworzono jednolity projekt zagospodarowania przestrzeni pod ogródki gastronomiczne – poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Aby uzyskać zgodę na ustawienie ogródka, restaurator musi uzyskać zezwolenie na zajęcie pasa drogowego. Dzięki temu wiadomo, że ogródek nie będzie kolidował z ruchem ulicznym i pieszym. Jednym z załączników do wniosku jest projekt organizacji ruchu, zaopiniowany przez Policję oraz ZDM i zaakceptowany w Biurze Polityki Mobilności i Transportu.

Pilotażowy projekt dla ul. Francuskiej zakłada uproszczenie tej procedury. Znosi obowiązek przygotowania i zatwierdzenia organizacji ruchu dla każdej lokalizacji osobno. Przedsiębiorca może złożyć wniosek na podstawie przygotowanego przez ZDM projektu zagospodarowania terenu, spójnego dla całej ulicy.

d30zigu

Zobacz także: Najlepsze francuskie desery

Co z innymi ulicami?

To usprawni procedurę wydawania decyzji, uporządkuje ulicę i wprowadzi ład przestrzenny. Wygospodarowana będzie przestrzeń na meble miejskie. Piesi zyskają wygodne i szerokie chodniki. Powstaną też miejsca dla dostawców towaru do lokali gastronomicznych.

Opłaty za zajęcia 1 m kw. pasa drogowego pod ogródki gastronomiczne nie ulegną zmianie. Projekt ma charakter pilotażowy. W zależności od oceny będzie podjęta decyzja o ewentualnym rozszerzeniu na kolejne ulice.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d30zigu

Podziel się opinią

Share
d30zigu
d30zigu