Trwa ładowanie...

Ulica Górczewska w nowej odsłonie. Będzie elegancko i bezpiecznie

Ulica Górczewska osiąga swój docelowy kształt, związany z budową metra na Woli. Wiosną gotowy będzie odcinek od ul. Syreny do ul. Młynarskiej.

Ulica Górczewska w nowej odsłonie. Będzie elegancko i bezpiecznieŹródło: Materiały prasowe, fot: Zarząd Dróg Miejskich
d38bvbp
d38bvbp

Ul. Górczewska po przebudowie będzie elegancką, wygodną i bezpieczną miejską ulicą – zapewnia Zarząd Dróg Miejskich.

Dla pieszych przygotowane są antysmogowe chodniki spełniające standardy dostępności. Osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać ze specjalnych ramp najazdowych przy miejscach parkingowych oraz z pochylni prowadzących do przystanków. Po północnej stronie biegnie szeroka asfaltowa droga dla rowerów, co poprawi wygodę i bezpieczeństwo.

Zniknie pas dla autobusów. Zamiast niego po obu stronach pojawią się postulowane przez mieszkańców zatoki parkingowe o nawierzchni z kostki granitowej, szersze chodniki oraz zieleń.

Tym samym geometria ul. Górczewskiej będzie dostosowana do przekroju ul. Leszno, która jest jej naturalnym przedłużeniem.

Zobacz także: 100 obwodnic w 10 lat. Zobacz na mapach, gdzie konkretnie powstaną drogi

Prace idą szybko

Obecnie najbardziej intensywne prace prowadzone są na odcinku od ul. Syreny do ul. Płockiej. Na tym fragmencie skończyła się skomplikowana przebudowa odwodnienia. Ma ono efektywnie radzić sobie z deszczówką.

Zmiany postępują również na powierzchni. Gotowa jest część chodników i krawężników. Roboty na tym odcinku toczą się bardzo szybko. Kolejne etapy prac realizowane będą na skrzyżowaniu Płocka – Górczewska, następnie na północnej i południowej jezdni ul. Górczewskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d38bvbp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38bvbp