Trwa ładowanie...

Ulica Pustola przejdzie modernizację. To pomysł z budżetu obywatelskiego

Jeszcze w tym roku metamorfozę przejdzie ulica Pustola. To kolejna modernizowana droga na warszawskiej Woli. Remont obejmie wymianę starych latarni na ekologiczne z oświetleniem LEDowym. Zasadzone zostaną też drzewa.

Ulica Pustola przejdzie modernizację. To pomysł z budżetu obywatelskiegoŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d1v1x9y
d1v1x9y

Dzięki modernizacji poprawi się komfort i bezpieczeństwo m.in. uczniów uczęszczających do pobliskiej szkoły. Wartość inwestycji, sfinansowanej z budżetu obywatelskiego to niemal 310 tysięcy zł.

Swoich wykonawców znalazły już kolejne inwestycje z budżetu obywatelskiego na Woli. Jak podkreśla urząd dzielnicy, pandemia koronawirusa nie przeszkadza samorządom w realizowaniu kolejnych pomysłów mieszkańców. - Idea budżetu obywatelskiego jest prosta: to oddanie w ręce lokalnej społeczności części miejskich pieniędzy na projekty, które sami opracują, a potem wybiorą najlepsze z nich – wskazał Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola.

Właśnie rozstrzygnięto przetarg na zrealizowanie kolejnego pomysłu. Wzdłuż ulicy Pustola stare skorodowane słupy betonowe będą wymienione na nowe latarnie z oświetleniem LED, dające więcej światła niż obecnie i co ważne, zużywające mniej energii. Dodatkowo po południowej stronie ulicy zostaną zasadzone drzewa.

- Realizacja projektu poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, w tym uczniów uczęszczających do pobliskiej szkoły podstawowej – wyjaśniła Ewa Statkiewicz, przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola.

d1v1x9y

Prace związane z wymianą wszystkich istniejących latarni, wzdłuż ulicy Pustola, zostały wycenione na niemal 310 tysięcy zł. Latarnie będą posiadać dwa źródła światła. Jedno będzie zamontowane wyżej - oświetlające jezdnie, a drugie niżej - oświetlające chodnik. To poprawi bezpieczeństwo zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych. Dodatkowy szpaler drzew, który ma współgrać z istniejącymi nasadzeniami, będą tworzyć lipy drobnolistne. Wykonawca ma zrealizować zadanie do 14 grudnia 2020 r.

Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część funduszy stolicy. Warszawiacy wymyślają i zgłaszają projekty, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane. W ten sposób wspólnie decydują, obecnie już po raz 7., o tym, co powstanie w najbliższej okolicy lub w całej Warszawie. W dotychczasowych sześciu edycjach zrealizowano już ponad 2600 projektów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1v1x9y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v1x9y