Trwa ładowanie...
d1zj7px
wola

Ulica Pustola przejdzie modernizację. To pomysł z budżetu obywatelskiego

Jeszcze w tym roku metamorfozę przejdzie ulica Pustola. To kolejna modernizowana droga na warszawskiej Woli. Remont obejmie wymianę starych latarni na ekologiczne z oświetleniem LEDowym. Zasadzone zostaną też drzewa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Na ulicy pojawią się m.in. nowe latarnie
Warszawa. Na ulicy pojawią się m.in. nowe latarnie (Urząd m.st. Warszawa)
d1zj7px

Dzięki modernizacji poprawi się komfort i bezpieczeństwo m.in. uczniów uczęszczających do pobliskiej szkoły. Wartość inwestycji, sfinansowanej z budżetu obywatelskiego to niemal 310 tysięcy zł.

Swoich wykonawców znalazły już kolejne inwestycje z budżetu obywatelskiego na Woli. Jak podkreśla urząd dzielnicy, pandemia koronawirusa nie przeszkadza samorządom w realizowaniu kolejnych pomysłów mieszkańców. - Idea budżetu obywatelskiego jest prosta: to oddanie w ręce lokalnej społeczności części miejskich pieniędzy na projekty, które sami opracują, a potem wybiorą najlepsze z nich – wskazał Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola.

Właśnie rozstrzygnięto przetarg na zrealizowanie kolejnego pomysłu. Wzdłuż ulicy Pustola stare skorodowane słupy betonowe będą wymienione na nowe latarnie z oświetleniem LED, dające więcej światła niż obecnie i co ważne, zużywające mniej energii. Dodatkowo po południowej stronie ulicy zostaną zasadzone drzewa.

d1zj7px

- Realizacja projektu poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, w tym uczniów uczęszczających do pobliskiej szkoły podstawowej – wyjaśniła Ewa Statkiewicz, przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola.

Prace związane z wymianą wszystkich istniejących latarni, wzdłuż ulicy Pustola, zostały wycenione na niemal 310 tysięcy zł. Latarnie będą posiadać dwa źródła światła. Jedno będzie zamontowane wyżej - oświetlające jezdnie, a drugie niżej - oświetlające chodnik. To poprawi bezpieczeństwo zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych. Dodatkowy szpaler drzew, który ma współgrać z istniejącymi nasadzeniami, będą tworzyć lipy drobnolistne. Wykonawca ma zrealizować zadanie do 14 grudnia 2020 r.

Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część funduszy stolicy. Warszawiacy wymyślają i zgłaszają projekty, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane. W ten sposób wspólnie decydują, obecnie już po raz 7., o tym, co powstanie w najbliższej okolicy lub w całej Warszawie. W dotychczasowych sześciu edycjach zrealizowano już ponad 2600 projektów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1zj7px

Podziel się opinią

Share

d1zj7px

d1zj7px