Trwa ładowanie...

Ulicami stolicy przebiegła biało-czerwona sztafeta "Ponad podziałami". Biegli politycy wszystich ugrupowań

"Trzeba zrobić wszystko, by symbole narodowe nie były zawłaszczane, żeby nie dzieliły, żeby nas zbliżały".

Ulicami stolicy przebiegła biało-czerwona sztafeta "Ponad podziałami". Biegli politycy wszystich ugrupowań
d3bbdtm
d3bbdtm

Politycy przebiegli w Dniu Flagi ulicami Warszawy w biało-czerwonej sztafecie pod hasłem "Ponad podziałami". Polska flaga, z którą biegli, wyruszyła rano z Helu i, po przemierzeniu całej Polski, wieczorem ma zawisnąć na Giewoncie. „Biało-czerwone, to barwy niezwyciężone” - mówił europoseł PiS Ryszard Czarnecki

Biało-czerwona sztafeta, której częścią był bieg parlamentarzystów, wyruszyła o godz. 6 rano z Helu. Flaga była transportowana m.in. łodzią motorową, wozem strażackim, a z Gdańska do Warszawy przyleciała samolotem - ze stolicy pociągiem dotrze do Krakowa. Poza politykami w akcję włączyli się m.in. żołnierze z polskiego kontyngentu w Kuwejcie.

Pobiegli politycy

Wśród parlamentarzystów w sztafecie organizowanej przez RMF FM udział wzięli: europoseł PiS Ryszard Czarnecki, Andrzej Halicki (PO), szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna)
i Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15). Czarnecki powiedział, że mimo tego iż politycy się spierają, to, jak podkreślił, "jest taki dzień, jak Dzień Flagi, kiedy można szukać tego, co łączy". "Na pewno łączy nasza flaga" - zaznaczył. "Jako stary kibic zawsze powtarzam: biało-czerwone, to barwy niezwyciężone. Myślę, że dzisiaj ponad podziałami pokazaliśmy naszym rodakom Polakom, że są rzeczy które powinny łączyć" - wskazał Czarnecki.

Kosiniak-Kamysz podkreślił w rozmowie, że jest zadowolony, że udało się "w fajnym tempie przebiec" sztafetę. Wyraził radość, że wszyscy byli razem, że nieśli wspólnie biało-czerwony sztandar. "To jest coś, co nas łączy" - dodał.

d3bbdtm

"Przyjechali nasi znajomi z całego kraju - koledzy z Płocka, z Krakowa mój siostrzeniec przyjechał z kolegą, żeby dzisiaj tylko w tym biegu uczestniczyć. To wszystko pokazuje, że naprawdę są takie momenty, że możemy być razem, niezależnie od tego, że ścigamy się w polityce i mamy te wyścigi na co dzień - dzisiaj biegliśmy wspólnie. Mnie to buduje, że wciąż jest jeszcze kilka takich obszarów, gdzie nie ma tego konfliktu" - mówił prezes PSL.

Zdaniem Scheuring-Wielgus idea sztafety jest bardzo dobra, dlatego że - jak uzasadniała - "symbole narodowe są ważne dla każdego z nas i trzeba zrobić wszystko, by symbole narodowe nie były zawłaszczane, żeby nie dzieliły, żeby nas zbliżały". "I ten bieg dzisiaj miał taką główną ideę - żebyśmy byli razem" - oceniła. "Uważam, że powinniśmy więcej organizować takich wspólnych akcji, poza tym sport łączy" - powiedziała PAP posłanka Nowoczesnej.

Polska flaga ok. godz. 20 ma zawisnąć na Giewoncie.

źródło: PAP

d3bbdtm
d3bbdtm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bbdtm