Trwa ładowanie...

Umowa na budowę nadwiślańskich bulwarów podpisana. Znamy termin realizacji

Koszt inwestycji to ponad 65 mln zł.

Umowa na budowę nadwiślańskich bulwarów podpisana. Znamy termin realizacji
d3sorkd

Kolejny, ponadkilometrowy, odcinek bulwarów wiślanych od Centrum Nauki Kopernik do mostu Śląsko-Dąbrowskiego ma być gotowy w 2017 r. We wtorek miasto podpisało umowę z wykonawcą prac wybranym w przetargu, firmą Skanska. Koszt inwestycji to ponad 65 mln zł.

Bulwary to inwestycja, na którą czekają tysiące warszawiaków . Nie możemy ich zawieść. Traktujemy ten projekt priorytetowo dlatego bacznie będziemy obserwować postęp prac na budowie. Mam nadzieję, że wykonawca nas nie zawiedzie i już latem przyszłego roku będziemy przechadzać się kolejnym fragmentem nadwiślańskiej promenady – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

– Cieszę się, że to firmie Skanska powierzona została rola generalnego wykonawcy dokończenia bulwarów wiślanych. Startowaliśmy w pierwotnym przetargu na wykonanie tych prac i zajęliśmy w nim drugie miejsce, znamy więc doskonale ten projekt. Jako generalny wykonawca zrealizowaliśmy w całym kraju wiele podobnych inwestycji, z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i poszanowaniem środowiska naturalnego. Jestem przekonany, że po zakończeniu prac bulwary wiślane będą dobrze służyć warszawiakom i staną się przykładem projektu zrealizowanego z korzyścią dla społeczeństwa – mówi Krzysztof Andrulewicz, Prezes Zarządu Skanska S.A.

d3sorkd

Termin realizacji

Skanska S.A. zadeklarowała realizację tego projektu w ciągu 11 i pół miesiąca. Firma zaoferowała również najniższą cenę 65 802 013,13 zł oraz 60 miesięcy gwarancji na swoją pracę.

Drugi odcinek, pierwszego etapu lewobrzeżnych bulwarów od mostu Świętokrzyskiego, do mostu Śląsko-Dąbrowskiego mierzy blisko 1,2 kilometra. W ramach inwestycji poza przebudową budowli wodnych, stanowiących nabrzeże rzeki, zrealizowana zostanie budowa nadwiślańskiej promenady spacerowej z towarzyszącą jej ścieżką rowerową.

Prace nad projektem zagospodarowania lewobrzeżnego bulwaru rozpoczęły się w 2009 r. od przeprowadzenia konkursu architektonicznego. Złożono w nim 31 prac, a zwycięska koncepcja, wykonana przez grupę RS Architektura, stanowi założenia projektu budowlanego obecnie realizowanej inwestycji.

Wedle założeń projektantów lewobrzeżny bulwar kompozycyjnie ukształtowano jako czytelny układ placów i linearnych łączników. Dzięki dodatkowym rozwiązaniom takim jak "Park Żywej Rzeki", "Plac Uniwersytecki" ze sceną, czy plaża z pawilonem obsługowym możliwe będzie udostępnienie użytkownikom różnego rodzaju atrakcji całorocznych, jak i sezonowych. Wszystkie elementy nadwiślańskiej promenady zostały zaprojektowane tak, by były odporne na okresowe zalewanie, w czasie wysokich stanów wód.

d3sorkd
d3sorkd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sorkd