Trwa ładowanie...
holderName

"Unexposed" - wystawa młodych irańskich artystek

Dzieła, które nie mogły być publicznie zaprezentowane w Iranie, od poniedziałku w Muzeum Etnograficznym
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Unexposed" - wystawa młodych irańskich artystek
holderName

Kolekcję 80 prac autorstwa czterdziestu artystek młodego pokolenia, które żyją i tworzą w Iranie, będzie można zobaczyć w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie od najbliższego poniedziałku.

To pierwsza w Polsce tak duża wystawa sztuki współczesnej z Iranu. Dzieła czterdziestu irańskich artystek młodego pokolenia, w większości nie mogły być publicznie zaprezentowane w ich rodzimym kraju.Tematem prac jest sytuacja kobiet - artystek, które w swoim życiu i pracy twórczej balansują na cienkiej linii – granicy między tym, co dozwolone, a tym, co zakazane. Prace czterdziestu młodych, dyplomowanych artystek stanowią zbiór fotografii, malarstwa, grafiki oraz instalacji rzeźbiarskich.

Wystawa daje polskim odbiorcom wyjątkową okazję poznania irańskiej sztuki współczesnej. Prace prezentowane na wystawie stworzone zostały przez kobiety, które nie znają świata poza Republiką Islamską. Wybraliśmy te, które z różnych powodów nie mogły być pokazane w kraju artystek. Tak powstał tytuł wystawy „Unexposed” – „Niewystawione” – mówi Fery Malek-Madani, kuratorka wystawy. Wystawie towarzyszyć będzie cykl spotkań oraz debat poświęconych irańskiej sztuce współczesnej i sytuacji kobiet w Iranie.* Ekspozycję będzie można oglądać od 15 kwietnia do 16 czerwca 2013 roku.*


Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul. Kredytowa 1
wtorek-sobota 10:00-19:00; niedziela 12:00-17:00
Bilety: normalny 12 zł, ulgowy 6 zł, w soboty wstęp bezpłatny


holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName