Trwa ładowanie...

Unity - nowa rzeźba w mieście

Jutro nastąpi oficjalne odsłonięcie - zobaczcie zdjęcia!

Share
Unity - nowa rzeźba w mieście
d3vsf6m

W czwartek, 18 kwietnia, o godz. 12.00, odbędzie się uroczyste odsłonięcie rzeźby Unity w parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego przy ul. Rozbrat. Rzeźba jest symbolem łączności pomiędzy miastami siostrzanymi Warszawą i Chicago.

Decyzja o postawieniu rzeźby J. Kenara w stolicy zapadła już w 2010 r., w 50. rocznicę podpisania umowy pomiędzy miastami partnerskimi: Warszawą a Chicago.

Granitowa plecionka autorstwa Kenara ma średnicę ok. 11 metrów i wysokość nieco ponad 1 metr. Łączna waga rzeźby szacowana jest na ok. 60 ton.

Koszty materiału i wykonania rzeźby UNITY spoczywają na rzeźbiarzu – Jerzym Kenarze, który otrzymał obietnicę pełnego wsparcia ze strony polonijnego komitetu. Miasto wydało na zainstalowanie rzeźby kwotę 454 000 zł. Pieniądze te zostały przeznaczone na transport, budowę fundamentu pod rzeźbę, oświetlenie oraz zagospodarowanie terenu.

d3vsf6m

Jerzy Kenar jest utytułowanym rzeźbiarzem, posiadającym od lat pracownię w Chicago i dobrze znanym w środowisku polonijnym. Rzeźby Jerzego Kenara funkcjonują w przestrzeni publicznej Chicago, w licznych kościołach a także na międzynarodowym lotnisku O’Hare w Chicago.

Jak wam się podoba?

d3vsf6m

Podziel się opinią

Share
d3vsf6m
d3vsf6m