Trwa ładowanie...

Uniwersytet Warszawski otwiera ogrody. Pierwszy już w tę niedzielę

Wraca jedna z letnich atrakcji turystycznych stolicy

Uniwersytet Warszawski otwiera ogrody. Pierwszy już w tę niedzielę
d4fmsoa
d4fmsoa

W niedzielę wielkanocną 27 marca po zimowej przerwie zostanie otwarty Ogród Botaniczny UW. Kilka dni później będzie można wejść do ogrodu na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej - poinformowały władze UW

- Mimo że w tym roku zima należała raczej do łagodnych, wiele osób czeka na ocieplenie. Pierwsze oznaki wiosny można zauważyć między innymi wśród roślin - krokusy i przebiśniegi już zakwitły. Aby dowiedzieć się więcej o tym, co dzieje się w świecie roślin, warto wybrać się do uniwersyteckiego Ogrodu Botanicznego w Alejach Ujazdowskich - zachęca uniwersytet.

Ogród zostanie otwarty dla zwiedzających w niedzielę wilekanocną 27 marca. Sezon na botaniczne spacery potrwa do 31 października. Od 16 kwietnia do 15 września będzie można też oglądać rośliny hodowane w szklarniach. Więcej informacji o godzinach otwarcia i biletach wstępu znajduje się na stronie Ogrodu Botanicznego.

Od 1 kwietnia otwarty będzie również ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej przy ulicy Dobrej na Powiślu. To miejsce, w którym mogą odpocząć nie tylko studenci i pracownicy. Na dach biblioteki mogą wejść, wszyscy, którzy chcą zobaczyć Warszawę z nieco wyższej i roślinnej perspektywy. Ogród dachowy BUW-u – tak jak Ogród Botaniczny – będzie można zwiedzać do końca października. Szczegółowe informacje na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej.

d4fmsoa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fmsoa