Trwa ładowanie...
euro 2012
Luiza Poreda
16-04-2012 15:13

Upozorowany napad na lotnisku

Dwudniowe, wspólne ćwiczenia policji i wojska przed Euro 2012 zakończyły się w piątek w Radomiu.

Upozorowany napad na lotnisku
d4dkdtv
d4dkdtv

Scenariusz ćwiczeń obejmował upozorowany napad na grupę wartowników, którzy pilnują lotniska. Zadaniem uczestników było odbicie zakładników przy m.in. zastosowaniu desantu antyterrorystów ze śmigłowca.

Zastępca dyrektora departamentu prawa i bezpieczeństwa pozamilitarnego Biura Bezpieczeństwa Narodowego dr Krzysztof Liedelocenił służby, które uczestniczyły w ćwiczeniach, za dobrze przygotowane do podjęcia działań w sytuacji zagrożenia antyterrorystycznego.

W ćwiczeniach uczestniczyli pirotechnicy Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji, Komendy Stołecznej Policji, technicy kryminalistyki z Mazowsza, funkcjonariusze pododdziałów antyterrorystycznych z Radomia oraz Kielc oraz Żandarmeria Wojskowa z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

Szkolenia teoretyczne miały miejsce w laboratorium kryminalistycznym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Zajęcia poprowadzili specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego KSP w Warszawie, Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Collegium Civitas Centrum Badań nad Terroryzmem oraz uczelni.

d4dkdtv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dkdtv